Версія для друку Версія для друку

ЧАС ЗБИРАТИ КАМІННЯ

На днях зустріла свій полудень віку мисткиня з с. Ільниці Любов Матіко.

Народилася 13 липня 1965 року в с. Ільниця. Першою сходинкою була Ільницька середня школа. В 1982-1984 роках – навчання в Грицівському технічному училищі художніх промислів (різьба по камені). У 1996 році закінчила Московський заочний народний університет мистецтв, відділ живопису і графіки. Персональні виставки: Іршава – (виставковий зал РБК 2000, 2003, 2005, 2010 р.р.), Ужгород – (обласний музей архітектури і побуту 2003, 2005, 2010 р.р.)

Учасниця сільських, районних, обласних, всеукраїнських виставок самодіяльного народного мистецтва, районних та обласних пленерів, член Національної спілки народних майстрів України.

Любов Матіко – це художниця від Бога. Нерозбещена різними школами та стилями, вона малює, як підказує їй серце, як просить цього душа – щиро, захоплено, безпосередньо. У свої 50 років художниця зберегла  чистоту мислення, кольору та композиційної подачі образу. Вона бачить світ через призму казковості і хоче ділитися цим світом з нами, кличе нас туди, де править бал, чесність, порядність, довіра, закон первозданної гармонії людини і природи.

Звернемо увагу на її фольклорні, жанрові сюжети. Композиційна статика образів її героїв передається з ритмікою гір та дерев навколишнього середовища. Чистий зелений колір часто домінує і нагадує нам про вічність та чистоту природи. «Лине пісня в Закарпатті», «Вечорниці», «Музики», «Тріо», «Ніч на Івана Купала». Хочеться  застерегти авторку від поверхневості фольклорного матеріалу. Адже фольклор – це і Коляди, і Великдень, і зелені свята, і сільське весілля., глибоко і наполегливо розширювати свої знання, мистецькі пошуки в автентиці, збирати матеріал даного регіону, вивчати орнаментику, побут, ремесла та культуру наших предків. Надзвичайно важка, обширна та відповідальна місія, яку взяла на себе Любов Матіко. Допомагає їй у цьому любов до рідного краю, до людей.

Пейзажний жанр художниці просякнутий лірикою, поетичними роздумами над майбутнім нашої планети. «Зима», «Річка Ільничка», «Прихід осені».

Любов Матіко знаходиться у творчому пошукові нових образів та сюжетів.Час розкидувати каміння і час його збирати.

Члени народного районного об’єднання художників та народних майстрів «Колорит Боржави» щиро вітають Любов Рудольфівну з її полуднем віку, бажають міцного здоров’я, творчих успіхів на ниві мистецтва.

Василь Філеш,

член національної спілки  художників України

Ваш отзыв

Ваш коментар