Версія для друку Версія для друку

КОВАЛЬСЬКА СПРАВА … ЮНИХ ТЕХНІКІВ

Кузня «Гамора» діє і як музей, і як кузня. Тут виготовляють лопати, мотики, рогачки для винограду,  для мешканців села та довколишніх сіл, а також сувеніри для туристів.

З метою відродження національних та культурних традицій на базі кузні працюють гуртки Іршавської районної станції юних техніків  «Ковальська справа», які із задоволенням відвідують більше як 50  учнів Лисичівської ЗОШ І-ІІІ ст. Керівниками цих гуртків є Віктор Михайлович Петровці та Богдан Ігорович Попов. Вихованці цих гуртків – неодноразові переможці районних та обласних конкурсів, виставок, фестивалів. Так, в березні на базі кузні  була проведена виставка дитячих робіт «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»  (підсвічники, мотики, сувеніри  у вигляді підкови, дверні ручки тощо),  кращі з яких  були відібрані на обласний етап конкурсу. За підсумками обласної  всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»   гуртківці Василь Продан, за роботу «Підсвічник», Володимир Гончарук, за роботу «Дверна ручка», Іван Вовканич, за роботу «Підкова на щастя» нагороджені дипломами ІІ ступеня Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

– Слід подякувати керівникам та учням гуртків «Ковальська справа» за роботу, проведену у справі відродження й примноження національних традицій та побажати їм успіхів у цій нелегкій, але потрібній справі, – каже директор районної станції юних техніків Василь Бойко. – Вони роблять важливу і потрібну справу, привчають молоде покоління цінувати традиції.

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар