Версія для друку Версія для друку

ЛІКАР З ВЕЛИКОЇ БУКВИ

Мальовниче гірське село Кушниця, яке розташоване в долині річки Боржави та її притоки Лисичанки, красиве і привабливе в усі пори року.

Взимку хвойні дерева, котрі його оточують, вкриті білою сніжною ковдрою, влітку вони стають зеленими, виділяючи так необхідний для всього живого кисень. Краса та й годі. Тут живуть чесні, працьовиті люди. Їхнє здоров’я вартує і оберігає колектив медичних працівників амбулаторії загальної практики-сімейної медицини. Очолює його лікар вищої категорії з великим досвідом і стажем , справжній фахівець своєї справи Василь Васильович Дочинець.

Народився 26 червня 1957 року в селі Кушниця. Після здобуття середньої освіти в Ужгородській школі-інтернат з фізико-математичним ухилом вступає на медичний факультет Ужгородського державного університету,  який закінчив в 1981 році. Цього ж року молодий спеціаліст займає посаду головного лікаря Лисичівської дільничної амбулаторії. Приміщення лікарської амбулаторії було старе, майже в аварійному стані. Василь Васильович при допомозі лісництва, колишнього місцевого колгоспу, лісокомбінату та сільради розпочав будівництво (реконструкцію) приміщення медичної установи господарським методом.  Жителі с. Лисичово безкоштовно пропрацювали по чотири робочі дні, і вже через два роки нове приміщення було здано в експлуатацію і стало найкращим і сучасним на той час лікувальним закладом в області.

Створивши хорошу матеріальну базу амбулаторії, молодий спеціаліст спільно з своїм колективом медпрацівників проводить лікувально-профілактичні заходи серед населення, перевагу віддає профілактиці.

З метою недопущення спалахів інфекційних захворювань своєчасно, в терміни,  під його контролем проводяться профілактичні щеплення як дитячому, так і дорослому населенню, щорічна перереєстрація, обстеження диспансерних хворих з призначенням їм лікування дають хороші результати. Вагітні та дитяче населення, особливо діти до одного року, під постійним лікарським наглядом. Флюорографічне обстеження населення,  онкопрофогляд жінок, санітарно-освітня робота, надання медичної допомоги, виклики до них додому, пропаганда здорового способу життя − це неповний перелік роботи сільського лікаря Василя Дочинця.

І як результат роботи − в Лисичові багато років немає дитячої смертності, запущених форм раку, туберкульозу та інфекційних захворювань. Лікарська амбулаторія займає постійно призові місця. З 2003 року Василь Васильович очолює Кушницьку амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Маючи певний досвід роботи, доклав зусилля і провів ремонт амбулаторії та палат в лікарні. Тепер там відкрито реабілітаційне відділення на 10 ліжок. При лікарській амбулаторії працює лабораторія,  яка дає змогу проводити визначення основних показників крові, сечі пацієнта і призначити висококваліфіковане лікування за його клінічним станом та лабораторним обстеженням. Проводиться робота по виявленню гіпертонічної хвороби апаратом ЕКГ-MIDAC,  що дає змогу виявляти інфаркт міокарда,  стенокардію та інші серцево-судинні хвороби на ранній стадії. Денний стаціонар завжди переповнений. Значна робота на ділянці проводиться по боротьбі з туберкульозом та онкозахворюванням.

До проведення профілактичних щеплень включаються індивідуальні підходи, особливо у дітей. Вони є кваліфіковані і фармакологічно підготовлені за європейським стандартом, і саме тому побічні реакції у дітей зведені до мінімуму. При амбулаторії працює пункт швидкої допомоги, який обслуговує села Кушницю, Лисичово, Суху, Броньку. По показниках роботи Кушницька лікарська амбулаторія займає призові місця. Василь Васильович все своє трудове життя віддає охороні своїх односельчан. На запитання чи не важко йому працювати в гірському селі?. Відповідає: − Людина, яка постійно працює на одній роботі і на одному місці звикає до труднощів і вважає це за норму.

Він – освічена, культурна,  ввічлива, чуйна людина, готова в будь-яку хвилину прийти на допомогу. Скільки хворих він врятував  від пазурів смерті. Не дивлячись на труднощі, недоспані ночі, він свято виконує клятву Гіппократа, за що користується великим авторитетом. За багаторічну та сумлінну роботу нагороджений почесною грамотою Міністерства охорони здоров’я України.  Має певний досвід в лікуванні опорно-рухового апарату суглобів.

Лікар В.В. Дочинець бере участь в громадському житті. Обирався депутатом райради, член низового колективу УТМР. Колишній тренер місцевої футбольної команди «Едельвейс», яка в 1985-1986 роках займала друге місце в області. Разом з дружиною виховали двох синів: юриста і економіста. Є вже чотири внуки.

Михайло Ломага.

Ваш отзыв

Ваш коментар