Версія для друку Версія для друку

ДОБРЕ СЛОВО

Було це в кінці року. Зібрав чорт своїх слуг на нараду, аби ті прозвітували за зроблене. А поговорити було про що. Протягом 365 днів вони тільки тим і займалися, що підштовхували людей на погані вчинки, творили зло.

Примостившись чоловіку за лівим плечем, вони повсякчас нашіптували йому усілякі погані думки. Варто людині послухатися їх, як біси радіють з того, сміються досхочу і дружно плескають в долоні.

Підвівся  злий Дух Заздрощів і каже:

– Чоловік накосив сіна, склав у копицю. Гарна копиця вийшла, трава вродила рясно, на славу. Побачив це сусід, і в нього від заздрощів засвербіли руки. Уночі, прихопивши із собою запальничку, подався на сінокіс. Роздивився довкола, чи, бува, нема нікого, і підпалив. Задоволення від зробленого аж розпирало із нього: «Нехай не радіє, що в нього багато сіна».

– Та хіба це вчинок? – розсердився старший чорт. – Якась дурня! Це б міг зробити маленький хлопчик. Досить йому було шепнути, щоб він розклав вогонь… І він би з радістю підпалив сіно.

Так!Так! Так – зарепетували дружно чортові слуги. – Тут і справді нічого такого чогось особливого нема. Звичайна пожежа. Це могло загорітися і від недбало кинутого недокурка, і від блискавки, і бозна що від чого…

Тоді слово попросив злий Дух Пияцтва:

А я вже цілі тисячоліття нашіптую, щоб люди пили горілку. Щороку трапляються тисячі аварій і вбивств на ґрунті пияцтва. П’ють усі – від бомжа до міністра. У хід йдуть ножі, пістолети і навіть автомати.  А недавно на  навчаннях збили літак, загинули понад сто пасажирів. У виробництві горілки досягнуто прогресу. Її добувають не тільки із зерна, овочів і фруктів, а й із нафти і деревини. А етиловий спирт найбільш згубно впливає на людей. Любителі заглядати в чарку сліпнуть, стають каліками.

Сатана, з усього було видно, залишався незадоволений таким звітом. Йому хотілося почути про щось більше, що згубно впливає на все людство.

Усі звели очі на злого Духа Розпусти. Він був весь чорний, з гачкуватим носом, рогами, червоними очима і кігтями на руках і ногах. Він такий старий, що ніхто вже із дияволів не пам’ятає, скільки йому літ. Тисячу? Двісті чи триста тисяч? Кажуть, що то, напевне, він спокусив Адама і Єву.

– А я заволодів цілим світом, – почав вихвалятися злий Дух Розпусти. – Для цього я використовую найновіші досягнення науки і техніки. За допомогою телебачення й інтернету люди дивляться найспокусливіші життєві сцени. А за допомогою найрізноманітніших картин кохання із космічною швидкістю поширюються на Землі венеричні хвороби. СНІД забирає щодня тисячі людських життів.

Старший чорт вдоволено обвів поглядом усіх слуг, підвівся поважно, поправив борідку і хриплим голосом мовив:

– З усіх ти й справді зробив найбільше зла для людей. Це – радує. Ти маєш найпотужнішу зброю – розпустою можна погубити цілі народи. Для цього лише слід ефективно використовувати пресу, радіо і телебачення.

Усім стало зрозуміло, що перше місце здобув злий Дух Розпусти.

Почув це Ангел-Охоронець і скрушно розвів руками:

– Біді, звісно, можна зарадити. Але люди самі співпрацюють із дияволом. Народні депутати приймають такі закони, де все дозволено. А вседозволеність і породжує розпусту.

Нарада закінчилася. Злому Духу Розпусти старий чорт вручив орден (тепер модним стало нагороджувати тих, хто відзначився, орденами і медалями).

Ангел-Охоронець, звісно, і далі підказуватиме людям не робити пакость, а краще творити на землі добро. Та лукавий не відступає. Він здатний на все, аби лише збити людину з дороги, зробити їй зле.

Отож, діточки, краще прислухатися до свого серця і робити так, як підказує Ангел-Охоронець. А він вчить: нічого в світі нема дорожчого за вчасно сказане добре слово. Нечиста сила неодмінно відступить, а спокусник ніколи не проникне у вашу Душу.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар