Версія для друку Версія для друку

ПРИРОДА ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ

Коли надворі літо, гаряче припікає сонечко – хочеться зануритися у річку, або заблукати у гірський хащах наших лісів, вдихнути запах моху й опалого листя густих пралісів, назбирати повні кошики білих грибочків та й просто послухати спів пташок. А провести таку приємну подорож запрошує НПП «Зачарований край», який відомий своєю унікальністю та неповторністю не лише у нас, а й далеко за межами нашої України. Адже до парку постійно з робочими візитами  навідуються прибічники природи, колеги з Європи.

Так, нещодавно, 11 червня ц.р., до національного парку уже вкотре з робочим візитом завітали партнери: директор європейських програм Франкфуртського зоологічного товариства Міхаель Бромбахер, директор Українського товариства охорони птахів Олег Дудкін та заступник директора з наукової роботи НПП «Яремча», регіональний координатор проекту «Збереження карпатських пралісів» Олександр Киселюк.

Цей день для працівників НПП «Зачарований край»  запам’ятається як особливий, бо крім обговорення та вирішення поточних питань, важливою метою візиту європейських колег стала передача у користування НПП новий, повнопривідний автомобіль марки Renault Daster.

Зі словами щирої подяки за надану неодноразову підтримку колег, а особливо за автомобіль для природного парку, – звернувся до присутніх директор НПП  Іван  Піняшко. Він, зокрема, зазначив, що завдяки плідній співпраці «Зачарований край» сьогодні має перспективи розвитку і збереження карпатських пралісів шляхом розширення території парку. Від усього колективу директор подякував особисто Міхаелю Бромбрахеру та Олегові Дудкіну, а також усій їхній команді за долучення парку до проекту «Збереження карпатських пралісів» в 2014 році та за всі спільні зусилля, які пов’язані з охороною пралісів і зі збереженням старовікових лісів «Чарівної Іршавщини» та «Зачарованого краю», а також за продовження природоохоронного проекту в 2015 році з погодження розширення території НПП.

Зі зустрічними словами подяки за співпрацю виступив європейський колега Міхаель Бромбрахер, який зауважив, що збереження флори і фауни наших лісів сьогодні є проблемою не лише Карпатського краю, а й завданням усіх свідомих людей, усього світового суспільства; а «Зачарований край» містить такі цінні природні об`єкти, які потребують особливого, бережливого використання, тому таким важливим кроком має бути розширення території парку, що дасть змогу отримати Всесвітнє визнання букових пралісів, що зараз знаходяться за межами території національного парку в Іршавському районі.

Олег Дудкін висловив своє бачення в тому, що запроваджений природоохоронний проект «Збереження карпатських пралісів» є справою всезагальною, адже йдеться про захист від знищення пралісів та інших особливо цінних лісів Карпатського регіону. Він також звернув увагу на те, що НПП «Зачарований край» є унікальним прикладом управління природним об’єктом, який має усі переваги щодо внесення до Списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Він також зазначив, що територія Карпат, а особливо територія «Зачарованого краю», є надзвичайно унікальною у своїй довершеності та неповторності, тому дуже важливим на сьогодні є вирішення питання розширення території НПП та сприяння цьому громадською природоохоронною організацією, яка є партнером міжнародної природоохоронної асоціації Bird Life International в Україні.

До слова також долучився Олександр Киселюк, який відзначив, що даний проект був би недовершеним, якби не участь у ньому 9-го НПП – «Зачарованого краю». Він також зауважив, що вкрай важливою і потрібною є робота по розширенню території НПП і висловив свою надію, що заявка на розширення територій всіх 9-и національних природних  парків Карпатського регіону загальною площею до 106 тис. га. буде виконана найближчим часом, незважаючи на певні перешкоди.

Підбиваючи підсумки, всі прийшли до висновку, що й надалі будуть робити все для збереження і примноження пралісів і старовікових лісів Карпатського краю, щоб не лише сьогодні кожен, хто бажає, міг завітати у світ істинної природи наших лісів та пралісів, а й прийдешнє покоління з вдячністю могло насолоджуватися перебуванням у «Зачарованому краї» нашої Іршавщини.

Ваш отзыв

Ваш коментар