Версія для друку Версія для друку

НЕ ПРОСТО ЛІКАР, А Й МУДРА І КРАСИВА ЖІНКА

Є люди, якими захоплюєшся. Серед таких людей багато лікарів. А серед лікарів є такі, яким хочеться вклонитися за їхню людяність, чуйність, жертовність, за те, що вони самовіддано виконують свої обов’язки, роблять часто неможливе для того, щоб врятувати життя, допомогти хворому, надати кваліфіковану допомогу.

До таких, безперечно, я зараховую районного терапевта Кузан Тетяну Федорівну. Людина з великої літери, лікар від Бога, красива і мудра жінка, активний громадський діяч, талановита співачка, чуйна мама – ось далеко не всі характеристики різних аспектів її діяльності, кожен із яких заслуговує на найвищу оцінку.

Кілька років Тетяна Федорівна очолювала Довжанську дільничну лікарню. За час її керівництва медична установа по всіх показниках вийшла на передові позиції в районі. Головний лікар отримувала нагороди з Іршави та Ужгорода. Порядок і дисципліна, порядність і професіоналізм – ось принципи, якими керувався головний лікар. І це давало результати. Тодішній керівник відділу охорони здоров’я району, професор Рішко Василь Васильович вирішив, що такі люди потрібні в райцентрі. Саме він запропонував перейти на роботу в районну поліклініку. Тепер лікарка з Довгого отримує нагороди на новій посаді. Терапевтична служба району в області – завжди у трійці кращих. Ось і цього року до Дня медичного працівника їй вручили чергову грамоту. Заслужено. Бо більшість її пацієнтів висловлюють на адресу лікарки тільки слова вдячності. Не рахуючись із часом, вона кваліфіковано лікує, консультує, допомагає, супроводжує хворого до повного одужання. Не дивно, що більшість пацієнтів поліклініки прагнуть потрапити саме до неї, саме під її кабінетом найчастіше шикуються черги.

Яскравою сторінкою у житті пані Тетяни є її творчість. Вона – чудовий виконавець українських пісень, неповторна ведуча, талановитий композитор, солістка народного хору лікарів… Тетяна Федорівна кілька років тому випустила авторський альбом «Мамин вальс», до якого увійшло 13 пісень, більшість мелодій до яких написала вона сама, в основному на слова свого чоловіка Василя. Дві її пісні виконує народна артистка України, солістка Національної опери Валентина Степова. Кілька пісень ставали лауреатами конкурсу «Пісня року». Це неабиякий успіх. Таким може похвалитися далеко не кожен професійний співак, а тут – лікар!

«У юності я стояла перед вибором: ким бути? Артисткою чи лікарем? – зізнається пані Тетяна. – Вибрала більш благородну професію. І не шкодую. Бо найбільше щастя для мене – бачити очі людей, що одужують. Важливу роль у виборі професії зіграла і хвороба мого батька. Я хотіла його вилікувати будь-якою ціною. Але… Він не дожив до того дня, коли я отримала диплом – пішов у вічність молодим. На жаль, медицина і на сьогодні не навчилася лікувати ту недугу, яка забрала тата».

Сльози на очах лікаря свідчать про те, що вона має благородне серце, що воно не огрубіло, що воно здатне відгукуватися на чуже горе, співчувати і допомагати.

За час роботи в медицині вона подарувала надію і радість життя сотням своїх пацієнтів, які повернулися в свої сім’ї здоровими і щасливими. А це чи не найбільша подяка для зцілителя.

Василь Шкіря

Ваш отзыв

Ваш коментар