Версія для друку Версія для друку

БОРОТЬБУ З НЕБЕЗПЕЧНИМИ РОСЛИНАМИ АКТИВІЗОВАНО

Днями відбулося засідання районної комісії з координації заходів щодо локалізації та ліквідації осередків карантинного бур’яну – амброзії полинолистої та багаторічної рослини – борщівника Сосновського на території Іршавського району. Провів засідання голова комісії – заступник голови райдержадміністрації Мошкола І.І. В ході засідання було проаналізовано хід виконання в районі плану заходів по боротьбі із шкідливими рослинами, що затверджений розпорядженням голови райдержадміністрації від 18.05.2015 року №136 “Про заходи щодо локалізації та ліквідації осередків карантинного бур’яну – амброзії полинолистої та багаторічної рослини – борщівника Сосновського та створення комісії з координації їх здійснення”. Заступник голови вищезазначеної районної комісії – начальник відділу агропромислового розвитку Кудрей М. М. проінформував про роботу, проведену в районі по боротьбі із амброзією полинолистою та борщівником Сосновського по сільських радах. Також проінформували про проведені заходи щодо локалізації та ліквідації осередків шкідливих рослин: державна інспекція сільського господарства в Закарпатській області, КП “Тепло-Місто”, філія “Іршавський райавтодор”, державна фітосанітарна інспекція Закарпатської області.

За результатами проведення комісії встановлено, що на сьогоднішній день в районі здійснюються заходи по локалізації та ліквідації осередків поширення амброзії полинолистої та борщівника Сосновського, проте робота є недостатньою в зв’язку з їх масовим розповсюдженням. Тому було вирішено спільно із сільськими радами активізувати роботу по боротьбі із шкідливими рослинами в районі.

  Важливим та необхідним є своєчасне проведення заходів щодо локалізації та ліквідації осередків карантинного бур’яну – амброзії полинолистої та багаторічної рослини – борщівника Сосновського до початку їх цвітіння та дозрівання насіння, оскільки ці шкідники завдають великої шкоди не лише сільському господарству, а й здоров’ю людини. Тому прохання до всіх землевласників та землекористувачів району проводити роботу по знищенню амброзії полинолистої та борщівника Сосновського на належних їм територіях.

 

Ольга ГОЙДА,

головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку РДА.

Ваш отзыв

Ваш коментар