Версія для друку Версія для друку

Позивний «Іспанець»

Віталій Тенкач із Іршави розповідати про себе не любить, хоча, власне, сказати є про що. Він із перших днів був на Майдані, брав активну участь у революції Гідності, бо не міг миритися із режимом Януковича, не терпів безпорядки, які панували в країні.

− Майдан об’єднав українців, − каже Віталій Васильович. – Серед тих, хто виявив жити гідно і вільно, були і студенти, і підприємці, і пенсіонери, і фермери, і інтелігенція… Небесна Сотня віддала своє життя за наше майбутнє. Перед нами – європейський вибір.

То були часи, коли процвітали хабарництво і корупція, занепадав малий і середній бізнес, був наступ на демократію і гласність. Так тривати, звісно, довго не могло. Тому народ і вийшов на Майдан, аби відстояти свої права. А коли на Сході України сталася біда, одним з перших пішов добровольцем захищати рідну Вітчизну.

Службу несе у 34 батальйоні ЗСУ. Він – командир розвідроти. Позивний – Іспанець. Брав участь у боях під Горлівкою. Нагороджений численними грамотами і подяками.

− Якби не Росія, − каже Віталій Тенкач, − ми б давно навели там порядок. Адже саме сусідня держава постачає найманцям зброю.

−У засобах масової інформації йдеться про те, що нашим бійцям чималу допомогу надають волонтери, − кажу Віталію Тенкачу. – І справді їх допомога така неоціненна?

−Авжеж – відповідає він. – Військову форму, яка на мені, теж надали волонтери. І взуття. А якби не вони, солдати жили б впроголодь. На волонтерів бійці АТО покладають велику надію. Треба визнати, що і техніка, з якою доводиться воювати, застаріла, потребує відновлення.

Серед учасників АТО чимало закарпатців. Особисто Віталію Тенкачу доводилося зустрічатися із нашими земляками Юрієм Богданом, Євгеном Пацканом, Віталієм Сівачем, Петром Вашем, Миколою Вовканичем та багатьма іншими. Це найпрекрасніша мить, коли маєш можливість поспілкуватися із кимось рідним чи близьким. У такі хвилини згадуєш рідне місто чи село, друзів і  знайомих.

… Тепер Віталій Тенкач знову на Сході України. Найбільше, що запам’яталося мені у розмові з ним, це «Ми були на Майдані міняти не людей, а систему. Повинно бути сильне громадянське суспільство. Тільки тоді ми зможемо побудувати нову демократичну державу». Краще не скажеш.

 

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар