Версія для друку Версія для друку

ВАСИЛЬ КОСТЕЛЕБА ВСТИГАВ ВСЮДИ ДОПОМАГАТИ ЛЮДЯМ

Цими днями буде відзначати свій 60-річний ювілей прапорщик міліції у відставці Василь Михайлович Костелеба. За плечима у ювіляра – яскрава, насичена трудовими буднями робота в органах внутрішніх справ. Саме такі прості міліціонери затримують справжніх злочинців, виявляють контрабанду, ризикуючи своїм здоров’ям йдуть на допомогу людям.

В міліцію Василь Михайлович прийшов  у 1975 році. Його міліцейська кар’єра розпочалася із посади інспектора ВДСО при Виноградівському райвідділі міліції. Молодий правоохоронець разом зі своїми колегами ніс службу на нічних вулицях міста Виноградів,  перевіряв сторожову охорону заводів, фабрик, продуктових комбінатів,  які в той час потужно працювали.

При скоєнні резонансних злочинів на місце пригоди виїжджали всі чергові наряди і навіть працівники держохорони. На одному із таких виїздів був і Василь Костелеба.

У 1982 році із села Королево до чергової частини Виноградівського райвідділу міліції надійшов дзвінок, що військовим скоєно вбивство. На місце пригоди окрім слідчо-оперативної групи виїхали працівники охорони. У будинку було виявлено труп чоловіка та жінки. Згодом правоохоронці дізнались, що вбивство військовий офіцер скоїв із-за жінки.  Він  спочатку застрелив чоловіка своєї коханки, а далі і її саму.  Правоохоронці відразу навідались до нього додому, але військовий, побачивши міліцейську форму, розпочав стрільбу із автомата. Слідчого, який першим опинився на подвір’ї, було вбито. Відстрілюючись, військовий почав втікати від міліціонерів, в цьому йому допомогли рідні, які благали припинити стрільбу. На рахунку військового було три трупи. Даний злочин був на контролі у міністерстві. Тільки наступного  дня правоохоронцями було виявлено та затримано вбивцю  у новобудові його брата. За скоєння цього зухвалого злочину військового було засуджено до вищої міри покарання, але він не до чекав виконання вироку, а скоїв у тюремній камері суїцид.

Через 12 років Василь Костелеба був переведений на посаду інспектора дорожньо-патрульної служби ВДАІ Мукачівського окремого взводу. Молодий інспектор ніс службу на трасі Київ-Чоп. Ситуація на автошляхах була складною; транспорту було багато, збільшилась кількість угонів автомобілів, кількість дорожньо-транспортних пригод. Іноді на добу доводилось виїжджати на дві, а то і три автопригоди з важкими наслідками. З настанням осінньо-зимового періоду взагалі ситуація на дорогах погіршувалась.  Державтоінспекторам доводилось надавати допомогу водіям, які потрапляли у снігові затори. Одного разу Василь Михайлович на руках виносив із автобуса дітей, який через снігові замети не міг продовжувати рух далі.

В ті часи практикували відрядження державтоінспекторів  в інші області, з метою покращення ситуації на автошляхах. Василь Михайлович їздив до Івано-Франківської області. Під час одного із такого відрядження він разом зі своїми закарпатськими колегами затримав злочинне угрупування, яке скоювало угони автотранспорту. Він зупинив автомобіль для звичайної перевірки і побачив  у салоні старенького «Жигуля» дві новенькі аптечки. Після побаченого у державтоінспектора відразу виникли сумніви щодо водія та осіб, які їхали у ньому. У подальшому закарпатські державтоінспектори оперативно спрацювали і затримали трьох злочинців, правда, четвертий зумів від них втекти.  Але на свободі четвертий довго не був, його затримали івано-франківські правоохоронці.  За сумлінне виконання своїх службових обов»язків на колегії УМВС України в Івано-Франківській області закарпатські державтоінспектори в тому числі і Василь Костелеба були нагороджені іменними годинниками «Оріон». Дане угрупування злочинців вже давно знаходилось у розшуку. Вони викрадали автотранспорт, який потім розбирали на автозапчастини і продавали.

У 2001 році Василь Костелеба у званні прапорщика міліції пішов на заслужений відпочинок. На даний час, справу розпочату батьком, справно продовжує  син Василь, який працює дільничним інспектором в Іршавському райвідділі міліції. Взимку ніс службу на блокпостах у зоні АТО.

Цими днями своє 60-річчя  відзначає прапорщик міліції у відставці Василь Костелеба, який 26 років свого життя віддав роботі в ОВС. Особовий склад та рада ветеранів і пенсіонерів Іршавського райвідділу міліції щиросердечно вітають шановного ювіляра, зичать йому міцного здоров»я,  удачі, добра та Божої благодаті на многая літа.

Віта Горзов,

Іршавський РВ УМВС

Ваш отзыв

Ваш коментар