Версія для друку Версія для друку

НЕ ЗОРІ ПАДАЮТЬ ІЗ НЕБА, ЗІРКИ ІДУТЬ У НЕБЕСА

З такою назвою в Осійській ЗОШ І-ІІІ ступенів, пройшов виступ-реквієм, присвячений пам’яті загиблих воїнів, земляків в неоголошеній війні на сході України. Цей захід підготували і провели учні 10-А класу даної школи.

Урочисте дійство розпочалось з короткої характеристики ситуації в країні, яку змістовно і лаконічно подав депутат районної ради А.А. Андрішко, з ініціативи якого і відбувся цей реквієм воїнам-захисникам  нашої Батьківщини.

Учні читали вірші, присвячені нашим героям, які не шкодуючи  свого життя, стали на захист цілісності і незалежності України..

Ми повинні  бути небайдужими до долі нашої Батьківщини, підтримувати одне одного в такий нелегкий для всіх українців час, молитися за долю нашої неньки України! Через  віки, через роки берегти пам’ять про тих, хто вже ніколи не повернеться. Пам’ятати!

У цей час ми в скорботі схиляємо голови, вшановуючи світлу пам’ять  про своїх земляків  Юрія Васильовича Короля із Заріччя, який загинув поблизу міста Щастя 5 вересня 2014 року,  Юрія Івановича Соколачко з Лози, який 29.09 2014 року поклав своє життя захищаючи Донецький аеропорт   та Олександра Петровича Данильченка з Ільниці, що загинув 18.01 2015 року в боях за Донецький аеропорт, усіх тих, хто не повернувся із зони АТО.

«Війна»– це слово, яке не хотіли б  знати навіть дорослі, проте реалії вимагають ознайомити з ним дітей. Подати це поняття їм слід так, щоб у вихованців не сформувалося хибне уявлення про  міжетнічну толерантність чи ненависть до інших народів. Як не сплутати політичні мотиви з реальними долями, як навчити молодь шанувати своїх героїв?

«Війна… Ти був там? Ні? То  ти щасливий…- під музику Ірини Федишин  «Прошу у неба» ведучі Василина Зейкан та Юрій Староста виразно декламували вірші. Іван Савко та Ольга Аверкіна, Іван Мудранинець та  Анастасія Матіко, Віта Зейкан та Ярослав Черничко добре висвітлили різні моменти з сучасного життя нашої Батьківщини, починаючи з Майдану.

… «І мовчки сотні непокорених героїв відходили у чисті небеса…» – хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих…

«І знов війна в Луганську і Донецьку, знов суть свою ворожу і поганську показує москаль, мов сатана» . Люди змушені покинути свої домівки і прихистку шукати на Заході, в, «бандерівців». Зі  словами подяки перед учнями виступила жителька містечка Ірміно, що на Луганщині Магда Міклошівна Махова, уродженка села Білки. Вона також наголосила, що всі жителі Луганської та Донецької областей незалежно від мови спілкування залишаються українцями.

 Волонтери… Їх називають воїнами добра.  А вони  просто небайдужі  українці, які не очікують нічого за свою роботу. Солдати  ледь не моляться на волонтерів. На  собі відчув їх важливу роль, без перебільшень, боєць 128-ої бригади Дмитро Дмитрович Березнай. Він розповів учням про важливість тих листів, вісточок, малюнків від дітей, там на війні, які так необхідні захисникам для підняття їх духу.

Логічним завершенням даного дійства був виступ голови бюджетної комісії районної ради Ю.І. Фельцана, який подякував учням за змістовний виступ і наголосив про важливість пам’ятати про всіх захисників своєї землі, що нашим  обов’язком є  берегти і примножувати цю пам’ять конкретними справами не забуваючи і про тих, хто виконував свій обов’язок в лавах інших армій, загонів тощо.

Ми мирні люди і постійно говоримо, звертаючись до людей планети: «Ні війні!»  Нехай цей заклик почують усі. Нехай голуб миру лине над нашою планетою, адже вона в нас усіх одна! Ми сподіваємося, що грізні часи пройдуть. Буде колоситись хліб, сміятимуться діти, буде жити Україна!

Герої не вмирають!

Ганна Андрішко,

 с. Осій

Ваш отзыв

Ваш коментар