Версія для друку Версія для друку

ЯК ЗБЕРЕГТИ ПРИРОДУ?!

На території району знаходиться природоохоронна, рекреаційна, культурно-освітня та науково-дослідна установа нашого краю – національний природний парк «Зачарований край», директор І.М.Піняшко. Саме тут особлива увага звертається на збереження та примноження нашої природи, саме тут усе робиться, щоб охороняти, відтворювати та ефективно використовувати унікальні природні комплекси Карпатського краю, які мають важливе природоохоронне, естетичне, науково-освітнє та рекреаційно-оздоровче значення.

Національний парк «Зачарований край» проводить не лише роботу, а й примножує, оберігає та відновлює рослини і тварини, які зникають, занесені до Червоної книги та які знаходяться на території парку.

З метою охорони, збереження та дослідження кажанів, у період з 11 по 14 травня 2015 року на території НПП «Зачарований край» проходив тренінг по ідентифікації видів рукокрилих.

Дослідження та тренінг про існування та життя своєрідних ссавців – рукокрилих, проходили за ініціювання та фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німечина). Організатор цього навчання – Українське товариство охорони птахів. Партнери зоологічного товариства з Німеччини забезпечили національні парки регіону необхідним високоякісним обладнанням – бет-детекторами – спеціальними приладами, які визначають ультразвукові імпульси, що посилають кажани. Також за допомогою фіксації бет-детектором ультразвуку рукокрилих фахівці визначають видовий та кількісний склад кажанів.

До речі, бет-детектори дороговартісні пристрої. Приємно відзначити, що бет-детектори, виділені зоологами Франкфуртського товариства, залишаються для досліджень та подальшого вивчення існування рукокрилих у національних парках Карпатського регіону, зокрема в НПП «Зачарований край».

Тренінги проводили німецькі експерти по кажанах – Markus Dietz, Olaf Simon, Maude Erasmy. У семінарі взяли участь представники Франкфуртського зоологічного товариства – директор Європейських програм Міхаель Бромбахер та керівник піарвідділу Дагмар Андрес-Брьомер, директор Українського товариства охорони птахів Олег Дудкін, національний та регіональний координатори проекту Ольга Яремченко і Олександр Киселюк, провідні фахівці-експерти по рукокрилих Українських Карпат – старший науковий співробітник Інституту еколгії Карпат, к.б.н. Андрій-Тарас Башта, старший науковий співробітник відділу екосистемології Карпатського БЗ, к.б.н, Василь Покиньчереда та  представники 9-и національних природних парків, залучених до проекту (окрім НПП «Зачарований край», також НПП: «Синевир», Ужанський, «Сколівські Бескиди», Карпатський, «Верховинський», «Черемоський», «Гуцульщина», «Вижницький»).

Експерти-зоологи надали практичні поради та навчили визначати видовий та кількісний склад лісових рукокрилих за допомогою бет-детекторів. У еколого-пізнавальному тренінгові, крім НПП «Зачарований край», узяли участь також представники національних природних парків Карпатського регіону, зокрема: Карпатський, «Синевир», Вижницький, «Сколівські Бескиди», Ужанський, «Гуцульщина», «Верховинський», «Черемошський».

Можливо, комусь кажани здаються малосимпатичними. Як кажуть, про смаки не сперечаються. Але кривдити кажанів ні в якому разі не можна: по-перше, вони є корисними тваринами, а по-друге, майже всіх українських кажанів занесено до Червоної книги України.

Ваш отзыв

Ваш коментар