Версія для друку Версія для друку

ДАЇШНИК, ЯКИЙ ЗАТРИМУВАВ НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗЛОЧИНЦІВ І НАДАВ ДОПОМОГУ ВОДІЯМ

Після служби в армії Михайло Щока, виходець із простої робітничої сім’ї із села Чорний Потік, водій місцевого колгоспу, а нині  капітан міліції у відставці, твердо  вирішив пов»язати свою долю з правоохоронними органами.

У далекому 1995 році його призначають на посаду інспектора дорожньо-патрульної служби ВДАІ Мукачівського окремого взводу. Молодий інспектор ніс службу на трасі Київ-Чоп. Ситуація на автошляхах була складною; транспорту було багато, збільшилась кількість угонів автомобілів, кількість дорожньо-транспортних пригод. Іноді на добу доводилось виїжджати на дві, а то і три автопригоди з важкими наслідками.  Із метою профілактики проводились відпрацювання по всій території області.  Доводилось нести службу по 12 годин, не зважаючи на погодні умови.

В ті часи найбільше траплялись угони автомобілів у м. Мукачево та м. Ужгород. Працівники державтоінспекції постійно відстежували ситуацію на автошляхах міжнародного та обласного значення.  Йшли у засади, щоб виявити злочинні угрупування по угону автотранспорту.

Одного разу екіпаж даїшників, до складу якого входив Михайло Щока, знаходився у засідці біля села Глубоке. Вони отримали інформацію, що в їхній бік їде група молодих людей, яка, можливо, причетна до угону автотранспорту. Працівники відразу викинули на дорогу так званого «Іжака», щоб затримати злочинну групу. Злочинці навіть  проколовши шини, продовжували рухатись, але на дорозі  допустили зіткнення із трактором Т-150.  Цим «добродіям», які потрапили  в автопригоду, Михайло Щока разом зі своїми колегами  навіть не дав оговтатись у розбитій машині, опинились у кайданах.

Далі був випадок у Михайла Щоки, коли він, знаходячись на службі, отримує інформацію про розбійний напад на іноземця у с. Чинадієво. Від іноземця невідомі особи забрали дорогу іномарку  та значну суму грошей.

В той час державтоінспектор Михайло Щока разом зі своїми колегами Володимиром Шантою та Іваном Мешком патрулювали на дорозі і помітили підозрілий автомобіль, який весь час намотував круги по дорозі. Цю інформацію було передано оперативним працівникам, які,  перевіривши власника автомобіля, встановили, що на  даному  автомобілі роз’їжджали злочинці, які займались угонами автотранспорту та розбійними нападами. Таким чином, був розкритий напад на іноземця, а вже потім потягнулась ціла низка злочинів, які скоїли молоді хлопці із невеличкого села на Іршавщині.

Згодом Михайло Щока вирішив  стати справжнім професіоналом і пішов здобувати вищу юридичну освіту в Ужгородський інститут інформатики, економіки і права, який успішно закінчив.

Михайлу Івановичу довелось працювати у відділенні ДАІ Свалявського РВ УМВС, де займався виявленням контрабанди сигарет та безакцизної горілки.  Навіть при виїздах на трасу доводилось надавати медичну допомогу. Особливо такі випадки траплялись, коли виїзд був на автопригоду, і працівники ДАІ приїжджали першими.

Майже кожен працівник  ДАІ ніс службу на посту в Нижніх Воротах. Михайло Щока теж не був виключенням, і йому доводилось неодноразово тут чергувати. В ті часи затримували нелегалів, автомобілі з незаконними металобрухтом, безакцизними товарами, виявляли незаконну зброю.

У селі Абранка Михайло Щока разом із товаришами надавав допомогу водієві автомобіля, який перевозив цистерну із бензином.  Під час руху на тягачеві загорілась шина, водій зупинився, але впоратись із пожежою не міг. В цей час проїжджали інспектори ДАІ, серед яких був Михайло Іванович. Даїшники допомогли водієві відчепити та відтягнути цистерну від вже майже палаючого тягача.  Вони тоді завадили аварії, адже вибух цистерни був би неминучий, а поряд протікала річка Абранка, до якої міг потрапити бензин. Тільки після цього вже приїхали пожежні машини із Воловецького та Свалявського районів, які ліквідували пожежу на тягачеві. Цистерну захистило ще і те, що вона була на той час сучасною і герметичною.

На даний час справу батька продовжує старший син, старший лейтенант міліції Михайло, який несе справно службу на посаді заступника командира взводу в патрульно-постовій службі Мукачівського МВ.

У ці дні  Михайло Іванович Щока святкує свої поважні 50 років. Особовий склад та рада ветеранів і пенсіонерів Іршавського райвідділу міліції щиросердечного вітають шановного ювіляра. Бажають йому міцного здоров»я, щастя, родинного тепла, любові рідних та близьких, Божої благодаті на многая літа.

Віта Горзов,

Іршавський РВ УМВС.

Ваш отзыв

Ваш коментар