Версія для друку Версія для друку

ЮВІЛЕЙ: ЧАС НЕ ПІДВЛАДНИЙ, А ЇХ – ВСЕ МЕНШЕ

Ще десятиліття тому ювілейна зустріч із ветеранами війни до Дня Перемоги проходила в Ільниці в будинку культури «Шахтар», і кілька перших рядів  у залі виблискували золотом медалей  і орденів на лацканах піджаків сивочолих колишніх воїнів. Час невблаганно залишає в минулому дедалі більше тих, хто  у свої молоді роки заради перемоги над нацизмом не жалів не тільки свого здоров’я, але і життя.

В актовому  залі сільської ради в День пам’яті та примирення в першому ряду всього двоє ветеранів Другої світової війни – І.В.Попович та М.Д.Стельмах – і з ними поряд учасник бойових дій В. Новіков. Першою їх привітала голова ради ветеранів села  М.П.Іваниш, яка сказала, що час не владний над величчю їх подвигу і жертви того покоління, кращі представники якого стали визволителями своєї країни від фашистської окупації.

Депутат районної ради І.Д.Клим сказав, що саме  ці  поважні і шановані люди в Ільниці гідні того, аби молоді брали з них приклад як у час війни, так і у мирний час.

В.о. сільського голови О.М.Шестак до власного вітання ветеранам додала їм і подарунки від сільської ради та від громади.

…Повільно і розмірено, рівняючи крок на ветеранів, урочиста  колона під звуки духового оркестру рушає із двору сільської ради і направляється до пам’ятника полеглим односельчанам у роки Другої світової війни.

Попереду ветеранів Гірлянду Слави несуть і покладають до монумента  вихованці місцевого спортивно-гуманітарного ліцею, за ними  представники організацій і установ, підприємств – вінки.

Мітинг… Здавалося вкотре і майже завжди за традиційним сценарієм проходять подібні урочистості, але незмінні щемливі емоції викликає мелодія «Степом-степом» і стискається горло, і повняться очі сльозами від вимовлених ветеранами слів. На мітингу слово надають також депутату  районної ради В.В.Павлище.

Хвилина мовчання. Хронометр відбиває час, ніби повертає роки, ніби  приносить тривогу війни на зелену поляну, ніби хмариться небо…

Священики служать панахиду за жертвами війни, за всіма тими, хто воював у різних арміях, за інтереси різних, подеколи протиборчих держав.

Ільниця. День пам’яті і примирення. День Перемоги.

 

Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар