Версія для друку Версія для друку

НОТАТКИ РОБОТИ ПАРКУ

Нещодавно, 27 квітня, на Закарпаття приїхали аудитори-експерти  «Європейського товариства збереження дикої природи», які проводили сертифікацію заповідної території національного природного парку «Зачарований край».

У період з 27 квітня по 6 травня аудитори Європейської організації  «European Wilderness Society» (Австрія) мали за мету визначити природні території, які не зазнали антропогенного впливу, розробили заходи з їх збереження, також провели сертифікацію території парку щодо відповідності європейським стандартам та нормам.

Робота аудиторів, які вперше відвідали Україну, розпочалася з робочої зустрічі в Ужгороді представників «European Wilderness Society» з начальником Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Липчеєм М.С., директором департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської облдержадміністрації в м.Ужгород Семаль В.Ю. та директором НПП «Зачарований край» Піняшко І.М. Під час цієї зустрічі присутні мали змогу обмінятися ідеями та перспективами розвитку й збереження природніх ресурсів, обговорили план роботи екологів-експертів з Європи в НПП «Зачарований край» упродовж десяти днів. Варто зазначити, що  28 квітня стало офіційним початком довготривалої співпраці із Європейськими колегами – в конторі національного природного парку  «Зачарований край» підписали відповідну угоду – сертифікацію території парку щодо відповідності європейським стандартам та нормам з  начальником Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Липчей М.С. та директором національного природного парку «Зачарований край» Піняшко І.М. Дану угоду укладено на 10 років.

Крім того, національний природний парк «Зачарований край» отримав відповідний диплом «European Wilderness Society.».

Ідея співпраці європейців із національним парком існує давно. Про візит колег до Закарпаття домовлялися ще з 2014 року. До складу робочої групи входили представники департаменту екології, європейської організації та працівників НПП «Зачарований край». За цей час експерти досліджували дику природу «Зачарованого краю», охопили 1332 га, мали змогу ознайомитися  із сильними сторонами українського законодавства. Проведення даних заходів дозволяють національному парку стати повноправним членом мережі європейських парків, сприятимуть налагодженню співпраці в науковій діяльності та сталому розвитку установи із партнерами з європейських країн.

 Впровадження сертифікації стало можливим за фінансової підтримки Європейської комісії.

Нам ще багато чого треба оберігати і примножувати  та є чим милуватися. Європа пишалася б таким рекреаційним надбанням, але це наша земля, наші сади, наша природа. Це наш «Зачарований край»!

Прес-служба НПП.

Ваш отзыв

Ваш коментар