Версія для друку Версія для друку

ВЧИТИ І ПОВТОРЮВАТИ, ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ЗДОРОВ’Я І ЖИТТЯ

Як і належить, нараду-семінар  з нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці закарпатські лісівники розпочали на діючій лісосіці головного користування.  На цей раз обрали квартал 14, виділ 20  в урочищі Гат Загатського лісництва  ДП «Довжанське лісомисливське господарство».

Після того, як інженер з лісових культур держпідприємства Марія Бойко та юрист Віка Трикур зареєстрували  учасників семінару – головних інженерів (заступників директорів), провідних інженерів з охорони праці та цивільної оброни, відповідальних за організацію роботи з питань охорони праці лісомисливських господарств, Закарпатського ОУЛМГ, ДП «СЛАП «Іршаваагроліс» і НПП «Зачарований край»  їх привітали начальник обласного управління  лісового та мисливського господарства М.С.Липчей та директор  Довжанського ЛМГ  М.В.Нитка. За пару кілометрів від місця збору, проїхавши по добротній лісовій дорозі, учасники наради  прослухали від інженера  з охорони праці місцевого держпідприємства Павла Поковби, порівняно короткий, але  змістовно насичений  виступ із виробничо-технічними характеристиками діючої лісосіки, параметрів  небезпечної зони, умов роботи у ній працівників та лісозаготівельної техніки. Колеги із інших районів, а також начальник ОУЛМГ М.С.Липчей та заступник начальника В.В.Кий поставили ряд питань щодо специфіки  лісосіки, умов трелювання  деревини, зокрема, розташованій на рівнинній місцевості.

Проходячи пологим схилом вже розробленої лісосіки, яка була не більше 15 градусів, що  за нормативами також належить до рівнинних ділянок, як Михайло Степанович, так і Василь Васильович та окремі керівники інженерних служб лісогосподарюючих підприємств звертали увагу як на окремі упущення при розробці лісового масиву, так і на позитивні напрацювання. Потім бригада вальників лісу Загатського лісництва, у складі якої лісоруби 6-го розряду М.М.Шелельо, І.В.Кампо, Є. П.Попович  зрубала майже 50-сантиметрове  в основі дерево. Потім кількадесят хвилин проходило детальне обговорення проведеної виробничої операції, яку виконав Іван Васильович. Звертали увагу на розміри зрубу  – аж до сантиметрів. Як наслідок, після заслуховування та врахування  всіх пропозицій виконана робота визнана була правильною, із дотриманням всіх умов і положень правил техніки безпеки та техніко-виробничих норм.

Паралельно по ходу обговорення можливого розкряжування зваленого дерева, начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства   М.С. Липчей зробив серйозний акцент на визначення сортименту деревини.  Окрім  всього іншого, Михайло Степанович зауважив на мобілізаційних і потенційних можливостях колективу ДП «Довжанське ЛМГ» в плані поліпшення умов праці  колективу дільниці та культури виробництва, порівнявши  стан справ,  який був  у «Довгому» за кілька днів до цього і на час проведення наради-семінару.

Вів підсумкову нараду відповідальний за проведення  наради-семінару заступник начальника управління В.В.Кий. Василь Васильович наголосив на тому, що вдалося  і не вдалося зробити у сфері охорони праці. Природно, що, як не прикро, довелося принципово вести мову і про нещасні   та, на жаль, при цьому  два  смертельні випадки.

Основний месидж,  який у своєму виступі від приймаючої  сторони учасникам  семінару зробив В.І.Ледней, це те, що ніколи не слід забувати істину, якою б вона старою не була: охорона праці – це в першу чергу життя і здоров’я людей. Для комплексного забезпечення належних умов потрібні як заходи організаційного характеру, так і відповідні фінансові витрати.

В цілому по галузі  та по окремих підприємствах стан охорони праці. Виконання заходів щодо профілактики виробничого травматизму підприємствами безпосереднього підпорядкування за 2014 рік достеменно проаналізував  Омелян Іванович Бровдій – головний спеціаліст відділу лісових ресурсів та охорони праці ЗОУЛМГ.  Фінансування, проведення перевірок  не завжди може приносити очікуваний позитивний результат, якщо  в їх основі буде формальний підхід. Такий висновок можна зробити із оприлюднених доповідачем тез.

Серед інших виступаючих варто виділити розлогий виступ провідного інженера  з ОП і ЦО ДП «Ясінянське ЛМГ»  І.В.Ластовецького, де, на жаль, минулий рік означений  декількома  нещасними   та одним смертельним випадками.

Роль Фонду від нещасних випадків  у питаннях охорони праці, в тому числі в порівнянні з міжнародною практикою  страхових компаній, означив страховий експерт  з охорони праці А.А.Лутак.

Змістовними  були виступи першого заступника голови райдержадміністрації  М.М.Полончака та керуючого справами районної ради Є.А.Свириденка, які також вручили і грамоти.

Заступник начальника Закарпатського обласного управління  лісового  та мисливського господарства В.В.Кий, підсумовуючи роботу наради-семінару вручив перехідний кубок «Краще  підприємство з питань охорони праці» ДП «Рахівський ЛДГ ».

 

Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар