Версія для друку Версія для друку

МОБІЛІЗАЦІЯ:ЧЕРГОВИЙ ЕТАП

Перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Полончак  провів нараду з сільськими головами, на якій розглянуто  стан проведення наступного, п’ятого  етапу мобілізації військовозобов’язаних в населених пунктах району.

Аналіз по всіх сільських радах зробив  т.в.о. військового комісара Іршавсько-Виноградівського  об’єднаного військкомату  Арсен Арустамян. Судячи  за  наведеними ним даними, ситуація виглядає доволі критично, до  того ж у цьому плані вона мало чим відрізняється  в кращу сторону хоча б у якійсь із територіальних громад. Арсен Георгійович називав конкретні сільські ради, де незадовільно проводиться  розшук військовозобов’язаних для вручення їм повісток, а  також ряд підприємств, організацій  і установ  різних форм власності,  де, за його словами, або саботують, або перешкоджають їй.  Фактично ніхто із керівників  органів місцевого самоврядування  не використовує такий засіб ефективного впливу на поліпшення ситуації, як складання  актів про відсутність того чи іншого військовозобов’язаного, що могло б послужити юридичною підставою до притягнення останніх до законної відповідальності.

Т.в.о. військового комісара наголосив на тому, що до злісних ухильників  держава застосовуватиме доволі-таки дієвий інструмент – створення єдиного реєстру військовозобов’язаних громадян, що ухиляються від мобілізації. Занесені в  реєстр  громадяни будуть обмежені в ряді прав, як то при виїзді за кордон, отриманні  кредитів, проведенні  тих або інших операцій із нерухомістю. Арсен Арустамян озвучив сільським головам також ту мінімальну кількість військовозобов’язаних, що повинні прибути від громад для того, аби  перевести питання із розряду критичного.

Серйозні аргументи, пояснюючи наявну ситуацію,наводили і сільські голови.

У роботі наради взяли участь та виступили прокурор району Олег Опішняк,  начальник райвідділу УМВС України в Закарпатській області Мирон Черничко.

Михайло ІСАК .

Ваш отзыв

Ваш коментар