Версія для друку Версія для друку

МІЛІЦІОНЕРИ ВШАНОВУВАЛИ ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

26 квітня відзначатимемо 29 років з тієї ночі 1986 року, коли трапилася страшна трагедія, – стався вибух на Чорнобильській атомній електростанції. У  річницю трагедії  в Іршавському райвідділі міліції відбулась зустріч ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС з правоохоронцями.

– Масштаби Чорнобильської катастрофи могли бути набагато більшими, якби не мужність ліквідаторів.  У ліквідації цієї аварії брали участь 25 працівників Іршавського райвідділу міліції. І ми не маємо права забувати про них  – у своєму вступному слові сказав начальник Іршавського райвідділу міліції, підполковник Мирон Черничко. На превеликий жаль, сімох  із них вже  немає серед  живих.

Зі словами шани та подяки до присутніх у райвідділі ліквідаторів звернувся голова ради ветеранів та пенсіонерів  Іршавського районного відділу міліції Василь Микита, який розповів, що серед присутніх на зустрічі є ліквідатори, які вже у перші години аварії були у Чорнобилі. Ним також було  відзначено героїчну роль в приборканні палаючого реактора та непоправні наслідки, які дають про себе знати навіть зараз.

Учасники зустрічі вшанували пам’ять всіх померлих ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС хвилиною мовчання. Адже передчасно пішли із життя Богдан Федоричко, Петро Станканинець, Андрій Гецко, Петро Керечанин, Андрій Обіцький, Василь Варга та Іван Пецко.

Далі слово тримав в.о.голови   ветеранів та пенсіонерів «Чорнобиль» Іршавського райвідділу міліції Петро Штефаньо, якому доводилось нести службу на постах ДАІ «Лільов» та «Десятки», в адміністративному корпусі Чорнобильської АЕС. У 30-кілометровій Чорнобильській зоні ним було затримано вантажний автомобіль, заповнений запчастинами, старовинними іконами та іншими товаро-матеріальними цінностями, які громадяни залишили при евакуації. За це був нагороджений управлінням МВС у Київській області нагрудним знаком «Відмінник міліції».

Полковник міліції у відставці Юрій Свистак, розповів присутнім що йому довелось у перші години аварії на Чорнобильській АЕС надавати допомогу при евакуації мешканцям м.Прип’ять та охороняти громадський порядок.  Протягом 21 дня він виїжджав на пожежі, які виникали у Прип’яті. Кожний виїзд був вкрай небезпечним для життя, оскільки під час гасіння таких пожеж людина отримувала чималу дозу радіації.

Під час зустрічі начальник Іршавського  райвідділу, підполковник Мирон Черничко,  відзначив ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС Петра Штефаня, Юрія Свистака, Василя Ломагу, Василя Соломку,  Івана Граба, Федора Бряника,  Михайла Білогорку –  грамотами. В цей день не залишились поза увагою вдови учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській ЧАЕС, до кожної із них завітали правоохоронці із продуктовими наборами.

Віта Горзов,

Іршавського РВ УМВС.

Ваш отзыв

Ваш коментар