Версія для друку Версія для друку

ВІН ЛЮБИВ ПРИРОДУ…

Недавно у видавництві «Карпатська вежа» побачила світ книжка Андрія Савка «Мисливство і рибальство на Іршавщині». Йшов він до неї довго і наполегливо – по крупинці збирав матеріали, занотовував розповіді бувалих мисливців і рибалок, спогади ветеранів, збирав фотографії, бо саме вони є свідком багатьох подій, що відбувалися протягом десятиліть у мисливському житті району.

Написати книжку – це нелегка справа, — сказав на її презентації голова районної організації УТМР Василь Павлище. – До того він видав книжки на спортивну тематику, які користуються у читацького загалу великим попитом. І тому Андрій Андрійович знав, яка то нелегка справа бути першим. І не лише як автор книжки, а і завжди у пошуках і вирішенні мисливських проблем.

Презентація книжки проходила в районному будинку дитячої творчості. Тут яблуку ніде було впасти. Прийшли поділитися спогадами про А.А. Савка колишні його друзі по спорту, мисливству і рибальству та колеги по роботі. Бо Андрій Андрійович всюди встигав. Як людина, яка безмежно любила свій рідний край і вміла побачити і оцінити цю красу, Андрій Андрійович вирішив викласти свої враження, свої побажання і поділитися своїм багатим досвідом із наступними поколіннями на папері. «Кожен день, кожну годину чи хвилину, — говорив він, — наша флора і фауна несуть втрати, які ніколи не повернуться». І, можливо, цей скромний внесок Андрія Андрійовича буде маленькою сторінкою у велику книгу Природи, буде тим гаслом, що допоможе зрозуміти нашим землякам, в якому райському куточку ми народилися і живемо. А щоб ця краса існувала і надалі – її треба просто берегти, шанувати та любити, як рідну матінку. Спілкуючись із Андрієм Савком, можна було переконатися, що він не просто любив природу, а й розмовляв з нею, як із живою істотою. Бо лише люблячий почистить криничку, виростить дерево, полагодить годівничку…

Про автора книжки добрі слова говорили голова райкому профспілки працівників освіти і науки РДА Олег Попович, ветерани спорту Іван Волошиновський, Юрій Бабич, завідувач сектору молоді і спорту РДА Андрій Данканич, журналіст Михайло Ціцак,  письменник Василь Кузан, брат Андрія Савки Іван, дружина Юстина Савко, помічник депутата обласної ради Максима Хохлова, керівник благодійної організації «Допомога без кордонів» Петро Король, лікар Олександр Ганчин та інші. Всього було понад 60 чоловік. Кожен з них одержав нову книжку Андрія Савка «Мисливство і рибальство на Іршавщині».

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар