Версія для друку Версія для друку

ЗНОВУ ПРО ЗЕМЕЛЬНІ ПРОБЛЕМИ…

Прокуратурою Іршавського району активізовано діяльність щодо  представництва інтересів громадянина або держави в суді.

Так, в порядку господарського судочинства, пред’явлено позовну заяву в інтересах Великораковецької сільської ради до суб’єкта господарювання про  розірвання договору оренди земельної  ділянки площею 0,47 га та вартістю понад 374 тис. грн.

Як повідомив прокурор Іршавського району Олег Опішняк, встановлено, що підприємець згідно договору орендує земельну ділянку з 2009 року для виробничих потреб, проте покладені на нього обов’язки щодо своєчасного внесення орендної плати з 2013 року не виконував. Таким чином заборгованість за вказаним договором становить понад 30 тис. грн.

Відтак, прокуратура у позовних вимогах просить припинити шляхом розірвання договір оренди земельної ділянки та повернути земельну ділянку площею 0,47 га у землі запасу Великораковецької сільської ради.

Наразі позов перебуває на розгляді у Господарському суді Закарпатської області.

Разом з тим, прокуратурою району виявлено факт незаконної передачі Арданівською сільською радою Іршавського району одному з фермерських господарств району земельної ділянки площею 11,2242 га, нормативна грошова оцінка якої становить 216 тис. грн.

Встановлено, що в 2012 році Арданівською сільською радою передано в оренду земельну ділянку площею 11,2242 га з грубим порушенням земельного законодавства, процес передачі якої мав відбутися через проведення аукціону. Однак, цього зроблено не було. Таким чином сільська рада порушила вимоги ч.2 ст.124, ч.1,ч.2 ст. 134 Земельного кодексу України.

Зважаючи на вказане, прокуратура району звернулася до Господарського суду Закарпатської області для захисту інтересів держави з вимогами визнати недійсним договір оренди та повернути вказану землю територіальній громаді села.

Діяльність прокуратури з вивчення стану законності у сфері земельних правовідносин на території Іршавського району триває.

Ангеліна Клованич,

 прокурор прокуратури району.

Ваш отзыв

Ваш коментар