Версія для друку Версія для друку

УСПІХИ ЮНИХ ТУРИСТІВ ПІД ЧАС ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ

Вихованцям гуртків Іршавської районної станції юних туристів не довелося нудьгувати на весняних канікулах, адже їх чекала маса цікавих заходів. Окрім краєзнавчих екскурсій, юних туристів чекала участь у двох заходах спортивного характеру, де наші спортсмени показали хороші результати.

Розпочалися канікули у юних туристів районними змаганнями з орієнтування на місцевості, які відбулися 23 березня в урочищі Ставліш. Ці змагання стали фактично відкриттям туристського сезону-2015 і охопили понад 180 вихованців туристичних гуртків Іршавщини.  Даний захід включав у себе 4 етапи, які повинні були пройти всі учасники команд. У загальному підсумку у молодшій віковій групі перемогу отримала команда з Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 у складі: Анна Дьякова, Анатолій Улашин, Олег Ізай та Іван Лелітка (керівник гуртка: Іван Жідов), друге місце посіла команда з Довгого у складі: Олег Боднар, Петро Повх, Алла Панич та Вікторія Гойс (Ольга Боднар), а третіми стали юні туристи із Сухівської ЗОШ І-ІІ ст..у такому складі: Марія Петрище, Ярослава Кузан, Марія Пупена та Іван Кузан (Іван Марканич). Серед учасників старшої вікової групи першими стали юні туристи з Іршави, до складу команди входили: Олександра Осійська, Мар’ян Осійський, Богдан Мейсарош та Жанна Брич (Олександр Осійський). Друге місце заслужено посіли учні Сухівської ЗОШ І-ІІ ст. у складі: Марія Кремінь, Анюта Ряска, Анатолій Кузан та Юрій Кремінь, (Іван Марканич). А третє місце посіла команда з Довгого у складі: Тарас Куля, Наталія Симканич, Іванна Синетар, Антоніна Мельник (Ольга Боднар).

З 24 по 26 березня 2015 року в с. Доманинці Ужгородського району відбувся ІІ (обласний) етап чемпіонату України серед юнаків та юніорів з пішохідного туризму ­– „Відкриття туристського сезону-2015”. В змаганнях взяли участь гуртківці туристсько-спортивних (профільних) і туристсько-краєзнавчих (непрофільних) гуртків Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді та команди Іршавської райСЮТур, Хустської райСЮТур, Виноградівського, Великоберезнянського, Воловецького, Берегівського, Тячівського, Свалявського, Перечинського та Рахівського районів. Спортсмени змагалися на дистанціях „Кросс-похід”, „Особисто-командна смуга перешкод”, „Командна смуга перешкод”  в трьох вікових категоріях.

Іршавська районна станція юних туристів представила до участі в цьому заході три команди різних вікових груп. Молодшу команду представили учні Ільницької ЗОШ І-ІІІ ст.(Леся Осійська) та Білківської ЗОШ І-ІІІ ст №1 (Еріка Почоменко); середню команду непрофільних гуртків складали юні туристи із Сухівської ЗОШ І-ІІ ст. (Іван Марканич); а команда середньої вікової категорії була збірною з району, в яку ввійшли учні Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (Олександр Осійський), учні Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею (Андрій Рябець).

Вихованці Іршавської районної станції юних туристів (всі 3 команди) привезли на Іршавщину три кубки за перші місця у своїх вікових категоріях. Окрім загальних грамот за перші місця,  дехто з наших юних туристів отримали медалі та грамоти в особистому заліку у відповідних вікових категорях. Серед них хочеться відмітити у молодшій віковій групі (профільна група): Діана Цогла з Білок (І-ше місце серед дівчат), Іван Клюса з Ільниці (ІІ-е місце серед юнаків) та Іван Шестак теж з Ільниці (4-те місце серед юнаків) .

Серед учасників середньої вікової категорії (непрофільних гуртків) кращі результати показали Марія Кремінь та Анюта Ряска із Сухої (І-ше і ІІ-ге місце відповідно) серед дівчат, а серед юнаків Олександр Миронов з Ільниці зайняв 4-те місце. Ця команда на протязі всіх днів змагань займала І-ше місце в області.

Серед юних спортсменів середньої вікової категорії (профільних гуртків) перемогу серед дівчат отримала Олександра Осійська з Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, а Наталія Вільчак з Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею посіла 4-те місце у цій же категорії. Серед юнаків даної команди Мар’ян Осійський зайняв 4-те місце.

А 27–29 березня у лісових масивах с.Кам’яна та с. Глибочок Сторожинецького району Чернівецької області відбувся відкритий Чемпіонат Чернівецької області зі спортивного орієнтування серед учнівської молоді «Підсніжник». Оскільки ці змагання були «відкритими», то Закарпатська область представила до участі дві команди, до складу яких увійшли і наші вихованці. Анна Дьякова та Дарина Коровська – учні Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 достойно представили Іршавську райСЮТур на даному заході. На протязі усіх днів змагань і в загальному підсумку Анна Дьякова посіла І-ше місце серед дівчат своєї вікової категорії, а Дарина – 4-те. Завдяки цим дівчаткам команда Закарпатської області  отримала кубок за І-ше місце.

Участь у всіх перелічених вище заходах для кожного з наших вихованців залишиться у приємних спогадах. Дехто вперше спробував себе на змаганнях такого рівня, а хтось ще раз довів, що здатен на перемогу. Але кожна дитина намагалася показати себе якнайкраще.