Версія для друку Версія для друку

ІРШАВСЬКА ПИСАНКА: РІДНИЙ СИМВОЛ – НА СХІДНИЙ ФРОНТ

На відкриття ІІІ-ого районного фестивалю «Котися, писанко, по рідному краю» до дітей, які займаються  в різноманітних гуртках районного будинку дитячої творчості, в середу прийшли т.в.о. голови райдержадміністрації Віктор Симканинець і заступник голови райради Петро Добромільський, Іршавський міський голова  Степан Бобик і директор РБДТ Йолана Мельник. Їх вітальні слова стали надихаючими для юних  митців.

Великоднє яйце, крашанка, писанка  – це такий своєрідний продукт священнодійства, що єднає і дорослих дітей, має в собі незбагненним чином поєднання гри, свята і — закладених вже на генетичному рівні –  виховних елементів, правічного інформаційного коду. Воно – у кольорах, розлитих у рослинних елементах, у орнаментах та навіть у техніці прикрашання. Не забуваючи та застосовуючи перевірені часом і поколіннями техніки традиційного писанкарства,  юні художники активно розписували яйця новітніми техніками на зразок пейп-арту, квілінгу, бісероплетіння  та деякими іншими. Майстер-класи  тут проводили вихованці районної станції юних техніків. Також відкрили персональну виставку «Писанкове розмаїття» двох мисткинь – Катерини Пеленьо та Христини Митровцій.

Цього року Іршавська писанка мала кілька творчих площадок. Велелюдною була і районна  акція «Іршавська писанка – воїнам АТО». Найперше, вражало творче різноманіття, що своєрідно  обрамляло, а, значить,  і створювало  сприятливу атмосферу для юних писанкарів. На стінах  і колонах виставкового залу районного будинку культури –  ікони, клерикальні картини, на столах – пасхальні рушники, серветки, плахти, скатерті та інша різноманітна атрибутика.

Перед самим початком свята діти,  що приїхали для участі у ньому,  із неабиякою цікавістю дивилися відео-презентацію «Красується Іршавська писанка» та мультимедійний показ «Писанка – від Гамори». Яскраві екранні картинки уявно  переносили  юних писанкарів на Гамору та в Ужгород на Великоднє дерево. А автор цих художніх відеотворів – керівник народної кіно-фотостудії Василь Ловска із відеокамерою тут-таки працював над  кадрами майбутніх фільмів.

Майже  дві сотні  вправних дитячих рук розмальовували, розписували, обліплювали папером привезені з дому яйця під пильними настановами Марії Ляшко, Антоніни Дурда,  Надії Вербищук та багатьох інших із дитячих шкіл мистецтв району.

Фестиваль вражав різноманіттям організаційних форм, велелюдно переливався із  залів на площу перед районним  будинком культури, де не просто підбивали  підсумки, а нагороджували всіх учасників. Цю почесну місію від влади виконали перший заступник голови РДА Михайло Полончак та заступник голови районної ради Петро Добромільський.

 ***

Вже в  ході проведення фестивалю у однієї із учасниць – Марійки Лендєл виготовлену нею писанку викупили за п’ятдесят гривень, що стали першим внеском до спільного Великоднього кошика від іршавчан нашим землякам – учасникам АТО. Наступного ж дня волонтер Ярослав Мешко поїхав із дитячими подарунками та пасхами на Східний фронт.

Михайло ІСАК

Ваш отзыв

Ваш коментар