Версія для друку Версія для друку

СКАРБНИЦЯ ЗНАНЬ

Вулицею будов називають у Білках Центральну. На ній знаходяться чотириповерхова школа, триповерхові поліклініка, сільська рада, двоповерхові дитячий комплекс, восьмиквартирний будинок, вузол зв’язку і безліч торгових точок.

Серед них і Будинок культури, який побудований 55 років тому. У ньому не тільки просторий зал на 500 місць, але й бібліотека. Очолювали цей заклад знавці своєї справи, подружжя Юрій Олександрович Попдякуник та Марія Іванівна Жідов. З того часу тут відбулося багато цікавих, історичних подій, заходів, про які ще й сьогодні згадують жителі села. Сьогодні цим закладом керує дочка Попдякуників Наталка Юріївна Горзов, на рахунку якої також багато чого цікавого проведено за 31 рік роботи.

Свого часу у селі було 5 бібліотек, дві хати-читальні, кінотеатр. Книжковий фонд бібліотек становив 68 тисяч примірників. Проводили велику роботу по залученню жителів до читання книг Ігнатишак М.В., Зейкан Й,В., Ізай Г.В., Вароді І.І., Вароді М.І., Антол М.М., Пилипенко О.І.

Залишилася одна бібліотека. Але коли зайдеш у приміщення, відразу відчуваєш, де знаходишся: тут чистота і порядок. Про цей затишок для читача дбають ентузіасти бібліотечної справи із тридцятирічним стажем Марія Іванівна Антол та Ганна Петрівна Пайтина. Завжди гостинно розчиняються двері цієї невичерпної скарбниці знань. Бібліотека має 1500 активних читачів. Книжковий фонд складає 8 тисяч 437 примірників. Працівники бібліотеки проводять роботу, щоб наблизити книгу до читача, аби більше людей користувались книжковим багатством. У їх розпорядженні просторий читальний зал, з обох сторін стелажі, заповнений різноманітною літературою, а також три великі кімнати: юного користувача, для дорослих і книгосховище, де збережено унікальну літературу давніх часів. Це справжній музей. Книжки видаються відразу. Приваблюють вітрини: «Слава Карпатській Україні», «Золотий дзвін імен Закарпаття», «Духовна криниця – отчий край», «Літературно-мистецьке сузір’я Іршавщини», «Їм крила дала рідна земля». Тут є багатющі матеріали про знаменитих людей села, тематичні полички на допомогу аграріям, краєзнавцям. Книжкові виставки: «Письменники нашого краю», «Робота бібліотеки у фотографіях», «Наші поради користувачам», «Бібліотечний вісник», «Обери професію», «Як користуватися каталогом» і т.д.

У бібліотеці щодня є відвідувачі. Переважно молодь. Літніх людей обслуговують на дому. Ті, що відвідують бібліотеку, залишають її в доброму настрої, адже обслуговують їх хороші люди, знавці свої справи.

Петро Пітра,

с. Білки

На фото: Зейкан В.С. – Білківський сільський голова, Чорба П.В. – директор Білківської загальноосвітньої ЗОШ №2, Антол М.І., Пайтина Г.П. – бібліотекарі, учні школи під час проведення запланованих заходів.  

Ваш отзыв

Ваш коментар