Версія для друку Версія для друку

РІВЕНЬ УВАГИ ДО ІНВАЛІДІВ – СТАН СОЦІАЛЬНОЇ ЗРІЛОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Кількадесят делегатів районної звітно-виборної конференції районного товариства інвалідів  днями зібралися для того, щоб принципово оглянути прожиті п’ять років та вибрати своє керівництво на наступну каденцію.

У звичний хід проведення подібних заходів були внесені певні корективи. В зв’язку із робочою поїздкою керівництва району голові райдержадміністрації Віктору Симканинцю  і  заступнику голови райради Петру Добромільському було надано слово на початку зібрання. Вислухавши Віктора Андрійовича, делегати  захотіли почути  і відповідь на доволі-таки незручне, але надзвичайно актуальне в нинішніх умовах питання  про продаж хліба за соціальними цінами.  Голова РДА чесно і  об’єктивно відповів, що влада в районі в сучасних умовах,  на превеликий жаль, не має  необхідного резерву зерна або муки, щоб мати змогу впливати на цей сегмент ринку. Проте є ряд інших позитивних напрацювань. Більш детально в цьому напрямку поінформував присутніх Петро Петрович. Зокрема, заступник голови райради відзначив, що представники виборчого органу місцевого самоврядування почали доставляти найбільш обездоленим  продуктові набори, депутати ради вперше за роки виділили дотацію на ліки для дітей із діагнозом ДЦП. Зазвичай владі мало хто  і мало де дякують за її роботу. На цей раз це зробив голова Товариства Михайло Ісак і його образні слова, що зустрічаючись із першими керівниками району, він відчуває тепло потиску рук, прозвучали природньо і невимушено.

Михайло Дмитрович у своєму звіті зробив аналіз по всіх напрямках роботи організації. Зрозуміло, що розпочав із організаційної розбудови: хоча і з  труднощами, але створено 10 первинних осередків у селах, налагоджено системну роботу  у виділеному приміщенні, затверджено і поновлено  статут організації. Особливу увагу приділяла рада Товариства та її голова зокрема матеріальній підтримці інвалідам  у випадку у них критичних ситуацій, проведення різних змагань, що формує у членів організації відчуття  повнокровної їх участі у житті суспільства.

По-особливому було наголошено на тій увазі, що її приділяє Іршавська міська влада та особисто мер міста Степан Бобик тим заходам, щоб люди  із особливими потребами почували себе  в міському середовищі зручно і комфортно. Як приклад – похилі переходи із тротуарів  на вулиці, продаж ліків за соціально адаптованими цінами та інше.

В обговоренні доповіді голови Товариства інвалідів виступили начальник відділу охорони здоров’я РДА Сергій Караслай, начальник управління соціального захисту РДА Василь Черепко, делегати конференції Сергій Гуленко Василь Коцан та інші.

Учасники  зібрання обрали делегатів на обласну звітно-виборну конференцію, членів ради районної організації та голову товариства. Ним знову став Михайло Дмитрович Ісак.

 Михайло ПОПУТНІЙ

Ваш отзыв

Ваш коментар