Версія для друку Версія для друку

ПОСТІЙНА КОМІСІЯ СТВОРИЛА РОБОЧУ ГРУПУ

Одна із найбільш дієвих постійних комісій районної ради – з питань екології, використання природних ресурсів, рекреації, земельних  відносин та агропромислового комплексу – на своєму засіданні минулого тижня розглянула інформацію про фінансово-господарську діяльність НПП «Зачарований край» за 2014 рік та перспективи розвитку підприємства на 2015 рік. За останній час  це питання до певної міри вже встигло «обрости бородою»  суджень, пересудів, домислів і кривотлумачень. Виправданих чи ні – це вже інше питання.

Тож колеги депутата райради  і водночас  директора національного природного парку І.М.Піняшка вислухали в короткому форматі його аналіз окремих сторін господарювання цієї природно-заповідної структури на теренах нашого району. До усної  форми Іван Михайлович  додав письмову довідку та табличний матеріал.

— В національному парку минулого року обсяг фінансування склав 2141,3 тис. грн., — деталізував  зокрема у своєму виступі І.М.Піняшко. – З них 1873 тис. грн. – загальний фонд, а залишок – належить до спецфонду, кошти  до якого  надійшли від господарської діяльності, а саме – від реалізації лісопродукції.

Доповідач зробив доволі детальний опис зарубіжних зв’язків колективу парку та значну  їх ефективність, зокрема із німецькими колегами, завдяки яким іршавчани мають фінансування по деяких напрямках своєї науково-практичної роботи. Як приклад, навів виграний ними тендер від Всесвітнього фонду захисту дикої природи. Іван Михайлович також окреслив ряд проблем, спричинених організаційно-структурною незлагодженістю в галузі, що відповідним чином дається  взнаки на діяльності колективу.

Попри це директор НПП «Зачарований край» отримав від колег достатньо серйозні  зауваження від колег по багатьох напрямках, в тому числі і в тій частині роботи  колективу, яка не потребує державного фінансування, ані значних матеріальних ресурсів. Із аналізом роботи парку та словами товариської критики до Івана Михайловича звернулися депутати райради В.В.Павлище,  В.І.Маргіта  та В.І.Віраг. Віктор Іванович висловив загальну думку членів комісії, що адміністрації національного парку слід надати пакет документів, зокрема, виробничо-фінансовий план на 2015 рік, рішення науково-технічної ради та їх виконання за 2012-2014 роки, а також підтверджуючі документи щодо робіт по ренатуралізації урочища Багно та обліку і залишку поваленої деревини у лісовому масиві та деякі інші.

Комісія прийняла рішення – протягом тижня керівництво національно-природного парку повинно надати всі необхідні документи, які  б давали об’єктивну картину фінансово-господарської та науково-екологічної  і рекреаційної його діяльності. А також буде створена робоча група із представників депутатського корпусу райради, громадськості, господарюючих структур лісової галузі  на території району для всестороннього вивчення ситуації безпосередньо в урочищі Багно та інших заповідниках.

Михайло ІСАК

Ваш отзыв

Ваш коментар