Версія для друку Версія для друку

ПРОФЕСІЯ МІЛІЦІОНЕР – ДЛЯ МУЖНІХ І ВІДВАЖНИХ….

Цими днями відзначає своє 65-річчя майор міліції у відставці Іван Попович. 24 роки віддав Іван Михайлович роботі в міліції. За роки служби розкривав немало злочинів,  не раз ризикував власним життям і здоров’ям, затримуючи злочинців.

Професій на світі є багато. Кожна із них по-своєму потрібна людям. Коли постало питання вибору професії для Івана Поповича, то він спочатку працював у сільському клубі с. Мідяниця. Іван Михайлович вмів знайти спільну мову із молоддю,  навіть організував на той час молодіжний ансамбль. Однак сільському парубкові довго у клубі не довелося працювати, бо пішов служити у армію. Повернувшись додому, прийняв для себе рішення стати правоохоронцем.

Починав з посади міліціонера у Берегівському медвитверезникові, де проходили примусове лікування особи, які зловживали спиртним із трьох районів, а саме: Іршавського, Виноградівського та Берегівського. Цей заклад багатьох громадян повернув до повноцінного життя. Правоохоронці у період антиалкогольної кампанії, не зважаючи на посади, затримували громадян, які знаходились у громадському місці у нетверезому стані і відразу направляли до медвитверезника. Тут затриманих оглядав фельдшер, який визначав  ступінь сп’яніння, а далі вже начальник  закладу приймав рішення.  Рішення були різні, хто вперше, – то його могли попередити, хто вже був неодноразово, накладали штраф. Обов’язковою процедурою було повідомлення на роботу, де кадри та колектив вживав заходи до порушника дисципліни.  Дієвим впливом на громадян, які часто зловживали спиртним, було те, що їх фотографували і, щоб присоромити, виставляли на стенд, де їх могли бачити знайомі та товариші по роботі.

Через деякий час Іван Михайлович був призначений на посаду чергового інспектора, а далі – начальника по профілактичній роботі медвитверезника. Він проводив антиалкогольну пропаганду на підприємствах, фабриках, заводах. Проводив профілактичну роботу із затриманими, адже майже у кожного із них вдома була дружина та діти.

У 1990 році, вже будучи капітаном міліції, Іван Попович переводиться на посаду дільничного інспектора  Іршавського райвідділу міліції.  Його дільницею обслуговування стали села: Доробратово, Горбок, Негрово, а далі  Кам’янське, Воловиця, Богаревиця та Хмільник. Ці села він знав добре із дитинства, адже тут виріс, жив.

Мимоволі згадалося вбивством жінки у селі Мідяниця, адже вбивця після цього вийшов із в’язниці і  вже вдруге позбавив людину життя.  Іван Михайлович, хоч пройшло вже багато років із того часу, але пам’ятає  це понині. Тоді у селі пропала жінка, яку спочатку  шукали родичі, а далі вони звернулись до свого дільничного.  Жінка полюбляла випити, і всі сподівались, що вона десь трохи загуляла. Напередодні її бачили, як йшла сільською дорогою і після цього пропала.  Іван Михайлович відразу запідозрив місцевого розбишаку, який у себе вдома часто організовував застілля. Побачивши підозрюваного із каністрою у руках, почав його розпитувати, чи не бачив він жінки. Звичайно, що вбивця сказав, що не бачив і не знав, де вона поділась. Однак Іван Михайлович зі своїм колегою Михайлом Станинцем пішли проводити огляд його помешкання. У будинку та господарських приміщеннях все оглянули, але жінки не було. Вже правоохоронці майже йшли від підозрюваного, та ще їхню увагу привернула груша, під якою знаходилась бочка. Там вони і виявили, що підозрюваний жінку вбив і сховав її у бочку. За скоєння цього зухвалого злочину вбивцю було засуджено до 7 років позбавлення волі. Однак це покарання його не виправило, ним у 2013 році  було скоєно вбивство чоловіка, і зараз знову знаходиться у місцях позбавлення волі.

Іван Попович був дійсно відважним і рішучим міліціонером. Ним при затриманні злочинця у Кам’янському було  застосовано вогнепальну табельну зброю. На такий крок не кожнен відважиться, адже застосування зброї тягне за собою багато службових перевірок.

Після цього випадку Іван Попович, за рекомендацією керівництва, був переведений  до Мукачівського міськвідділу міліції на посаду дільничного інспектора. Через деякий час його призначають на посаду заступника начальника Паланківського відділення міліції, звідки і пішов на заслужений відпочинок у званні майора міліції.

Іван Михайлович був відмінним спортсменом, стрільцем, займався самбо, постійно брав участь у різноманітних змаганнях.

У ці дні майор міліції у відставці  Іван Попович  святкує свої поважні 65 років. Особовий склад та рада ветеранів і пенсіонерів Іршавського РВ УМВС в Закарпатській області щиросердечно вітають шановного ювіляра, зичать йому міцного здоров’я, щастя, удачі, добра та  Божої благодаті на многая літа.

 Віта Горзов,

 Іршавський РВ УМВС

Ваш отзыв

Ваш коментар