Версія для друку Версія для друку

ПІДВИЩУВАТИ ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОТИДІЇ ЗЛОЧИННОСТІ

11 березня під головування прокурора Іршавського району – Олега Опішняка у приміщенні прокуратури відбулась координаційна нарада керівників правоохоронних органів району з порядком денним «Про стан боротьби зі злочинністю в районі за 12 місяців 2014 року, у тому числі запобігання від злочинних посягань проти власності, життя та здоров’я особи, насамперед тяжких злочинів, кримінальних правопорушень, вчинених у сфері запобігання і протидії корупції, бюджетній та земельній сферах».

Вказана нарада відбулась за участі працівників прокуратури Закарпатської області.

На нараду були запрошені начальник райвідділу міліції Мирон Черничко, т.в.о. голови райдержадміністрації Віктор Симканинець, голова районної ради Іван Савко, Іршавський міський голова Степан Бобик, голова комісії з проведення реорганізації, перший заступник начальника ДПІ в Іршавському районі Сергій Ігнатенко.

Зокрема, І. Савко висловив думку, яка домінує в абсолютній більшості жителів району про те, щоб інваліди (здебільшого І групи), які втратили кінцівки (руку або ногу), були звільнені на основі підзаконних актів або на законодавчому рівні від необхідності періодичного підтвердження присвоєної групи інвалідності у відповідних медичних комісіях. Зрозуміло, дану проблему не можна вирішити на районному рівні, але керівник прокуратури району як державний посадовець покликаний  стояти на захисті прав та інтересів громадян, може внести цю пропозицію у вищі правові інстанції для реалізації її через законодавчу ініціативу.

Прокурор району Олег Опішняк у своїй доповіді зазначив, що правоохоронними органами району протягом 2014 року проведено певну організаційну та практичну роботу на вказаних напрямках, чому сприяло втілення в життя запланованих на попередніх координаційних і міжвідомчих нарадах спільних узгоджених заходів.

Криміногенна ситуація на території  району протягом  12 місяців 2014 року характеризується зменшенням кількості зареєстрованих злочинів із 1667 до 1262, що на 405, або на 24,3% менше у порівнянні із аналогічним періодом минулого року.

Боротьба зі злочинністю, запобігання та профілактика кримінальних правопорушень, захист громадян від злочинних посягань, розкриття злочинів, відповідно до вимог Закону України «Про міліцію» та Кримінального процесуального кодексу України є основними завданнями та найголовнішими пріоритетами у діяльності органів внутрішніх справ.

Рівень кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення по районі становить 71,9% (по області – 86,3).

За період 2014 року прокуратурою району складено та направлено до суду 3 протоколи про вчинення адміністративних корупційних діянь, за результатами розгляду яких осіб притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу.

У зв’язку з цим стан боротьби зі злочинністю в районі, у тому числі протидія злочинним посяганням проти власності, життя та    здоров’я особи, насамперед тяжким злочинам, кримінальним правопорушенням, вчиненим у сфері запобігання і протидії корупції, бюджетній та земельній сферах, а також профілактики злочинності, потребує скоординованих зусиль всіх правоохоронних органів району, вжиття комплексних заходів за участі органів державної влади та місцевого самоврядування.

За підсумками проведеної наради визначено ряд організаційно-практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності протидії злочинності на території району.

Ангеліна Клованич,

 прокурор прокуратури  Іршавського району.

Ваш отзыв

Ваш коментар