Версія для друку Версія для друку

ВСІХ ВРАЖАЄ «БАЛАДА МАТЕРЯМ» ТА «МОЯ УКРАЇНА»

Недавно відбулася презентація пісень «Балада матерям» та «Моя Україна» в Закарпатській обласній філармонії, слова та музику до яких написала Роксолана Шпіца. Слова пісень були  написані 3 роки тому, а музика 2 роки тому. Виконала пісні Мирослава Пекар, солістка Закарпатської обласної філармонії.  Прем’єра пісень відбулася за сприяння Володимира Григоровича Співака, заслуженого артиста України, керівника духового оркестру Закарпатської обласної філармонії.

Роксолана розповідає, що теми, які вона вибрала, про матір та Україну, є вічними. До них завжди звертаються творчі люди, адже ці теми не потребують пояснення. Тим паче, вони є актуальними в такий складний час. Роксолана Шпіца прагнула знайти теми, які би були близькі кожній людині незалежно від віку. Дівчина розповідає, що основою створення творів були два компоненти: особистісний та педагогічний. Зміст пісень вразив глядачів, слухачі пісень на прем’єрі  витирали сльози. Мирослава Пекар, виконавиця пісень, розповіла, що на першій репетиції «Балади матерям» половина учасників оркестру плакали.

Роксолана Шпіца є уродженкою села Імстичово.  Композитор та одночасно автор пісень розповідає, що почала писати вірші  із четвертого класу.  А музику до пісень дівчина написала під час навчання в Ужгородському державному музичному училищі імені Дезидерія Задора. Потім Роксолана продовжила навчання на музичному факультеті.  Одночасно з музичною освітою дівчина здобула спеціальність «Англійська мова та література» на факультеті романо-германської філології Ужгородського національного університету.  Зараз Роксолана навчається в аспірантурі Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова. Дівчина розпочала свою педагогічну працю в Білківській дитячій школі мистецтв. Зараз Роксолана Шпіца працює педагогом у київських школах, а саме викладає музичне мистецтво і художню культуру.

Дівчина любить подорожувати, захоплюється літературою, музичним та образотворчим  мистецтвом, обожнює працю з дітьми. Незважаючи на молодий вік, двадцять п’ять років, вона вже встигла спробувати себе у ролі композитора, поета, педагога… і, як говориться у відомому фільмі, просто красуня…

 

Наталія Лутак,

студентка відділення

журналістики УжНУ.

Ваш отзыв

Ваш коментар