- Нове життя - https://nz-ir.com -

… ПО КОМУ ПОДЗВІН – ВІН ПО ТОБІ

Ця, з дозволу  сказати,  новина вже сколихнула інтернет-середовище:  в Лисичові,  у ніч із неділі на понеділок,  вандали викрали 120 – 140-кілограмовий дзвін із храму Іоанна Павла ІІ місцевої римо-католицької громади.

Ой як не хочеться старому чоловікові нарікати  на цей білий світ, скептично  говорити про не ті часи. Та ще мій  дідо, а йому – його дідо казав, а, може, то в них те знання було  від Святого  Письма, що війна  одних возвеличує духом на подвиги, як,  до прикладу, бійців 128-ї Мукачівської гірсько-піхотної дивізії, що саме тоді вели бої із сепаратистами та найманцями під Дебальцевим на Сході України, а в комусь – ница душа потай служить Мамоні. Забули «невояшні» нехристи, що як не на цьому, то на тому світі обов’язково за все доведеться дати отвіт. Та вже хай не з мого рота йде, але чогось я таки впевнений,  що ті варвари, а, судячи, по всьому,  це не міг бути один-двоє, поплатяться ще під цим сонцем. Бо сказано ж: Богу –Богове, а кесарю – кесареве.

– Бог палицею нікого не йде бити – говорять у народі. А ті здрайці за свій гріх ще  за свого життя поплатяться, щоб ні на їх дітей, ні на їх онуків кара небесна не переходила. Хоч і поодинокі, але кілька подібних прикладів  у районі  вже було, і гіркими сльозами умивалися ті та їх родичі, у кого рука піднялася на  святині храму.

… Фраза у заголовку «вирвана»  із більш розлогого епіграфу до широковідомого роману Ернеста Хемінґвея  «По кому подзвін». Не хочеться навіть у цьому випадку, щоб вона виявилася пророчою.

 

 Ферко ЖАЛИВА