Версія для друку Версія для друку

“ХЛІБ — УСЬОМУ ГОЛОВА” — НОВА ЕКСПОЗИЦІЯ МУЗЕЮ ШКОЛИ

Слово «хліб» люди завжди вимовляли з пошаною, він – основа нашого життя. «Земля на зерняткові стоїть» − так говорять у народі, бо саме на колосках з віку у вік трималася людська доля, цими словами було відкрито на базі музею Смологовицької ЗОШ І-ІІ ступенів свято про хліб, яке проводили учні 2 класу разом із своїм класним керівником Вітою Юріївною Пензеник.

На свято були запрошені і старожили села, праця яких була пов’язана із вирощуванням хліба: перша ланкова колгоспу Ганна Лендєл та остання ланкова Ганна Авраменко.

Гості розповіли діткам про важку працю хлібороба, про безцінну скибку хліба, у якій і праця, і наука, і пісня, і мрії, і щастя людське. Вони наголосили, що хліб завжди вважався найбільшою святістю, і ця святість, пошана до хліба передавалася з покоління в покоління.

Згадали на святі і про ціну хліба в часи війни, голодомору, геноциду та запалили свічку пам’яті полеглим в зоні АТО.

Завершили свято учні словами: «хай найпершою молитвою буде хвала хлібові; щоб хліб був завжди на нашому столі; щоб не черствів, бо коли черствіє хліб, то черствіють душі; не даймо ж зачерствіти душам.».

Після закінчення свята всі учасники і гості відвідали народознавчий відділ музею, де екскурсоводи Яна Шкіря, Корнелія Демчик, Іванка Шелельо ознайомили їх з експозиціями відділу.

Екскурсоводи Мар’яна Щока та Богдана Мигович розповіли про історії створення колгоспу і ознайомили присутніх з експонатами, які тісно були пов’язані з працею хлібороба при вирощуванні хліба. Доповнили експозицію учні 2 класу своїми колосками пшениці та різними хлібними виробами і пишним короваєм, а керівник музею запросила їх стати найменшими екскурсоводами музею.

Метою створення цієї експозиції було довести до відома дітей, що хліб – результат праці людей багатьох професій, ознайомити учнів з народними звичаями та обрядами.

Наталія ГЛЕБА,

заступник директора Смологовицької ЗОШ І-ІІ ступенів.

Ваш отзыв

Ваш коментар