Версія для друку Версія для друку

«АФГАНІСТАН – МІЙ БІЛЬ, МОЯ ПЕКУЧА ПАМ’ЯТЬ»

Афганістан… Уже 26 років у нашій свідомості прописане це слово не як географічна назва далекої країни, а як синонім людського лиха, справжнього пекла.

На війну до Афганістану було відправлено 2650 воїнів-інтернаціоналістів із Закарпаття, 260 із них – жителі нашого району. Із Вільхівки: Ребрик Дмитро, Керечанин Іван, Тернинко Іван, Тернинко Юрій, Чийпеш Іван, Половка Василь, Станинець Іван, Рацин Юрій та Митровцій Іван, який тепер живе у селі і очолює районну організацію ветеранів Афгану.

У день виводу радянських військ 15 лютого у Вільхівці зібралися афганці із усього району. Для них було проведено тематичний вечір «Афганістан – мій біль, моя пекуча пам’ять». Розпочали захід із відомого твору «Пливе кача». Методист районного будинку культури Юрій Мельник оголосив про відкриття заходу. Перед воїнами-ветеранами виступили голова райдержадміністрації Віктор Симканинець і заступник голови райради Петро Добромільський. Також із вітальним словом виступив Іван Митровцій.

Усім солдатам із Вільхівки випав щасливий квиток – вони повернулися усі живими. Кожен із них нагороджений орденами та медалями. Усі розуміють цінність людського життя, сутність мирного існування, кожен знає, як боляче оплакувати втрати, кожен чесний перед власною совістю та світлою пам’яттю тих, хто не повернувся.

Кинів Іван прочитав вірш «Давно відгули бої», Костак Вікторія провела інсценізацію вірша «Лист матері», Кинів Василь виконав сценку «Молодий солдат пише листа», воїнів-афганців запросили до білого танцю…

Не відболить це горе, не виплачеться і не відпечалиться на нашій землі, допоки житимуть батьки, брати і сестри, вдови і діти вбитих в горах Афганістану синів України. Вони були б добрими майстрами, вчителями, лікарями, робітниками, справжніми господарями своєї землі. Але чужа війна відібрала у них таку можливість. Не повернулися вони додому… Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих. Крім концертних номерів, на заході ще було проведено молебень.

Спонсорами другої частини заходу виступили депутати Верховної Ради України Балога І.І., Балога П.І, сільський голова Чийпеш В.І., підприємці Кляп Є.М. та Кляп М.І.

О, Україно! Ніжно пригорни

Усіх живих синів своїх, як мати,

Щоб ми уже не бачили війни,

Не чули щоб ніколи звук гармати.

М.Онисько,

завідуюча сільським клубом

«Повертайся живим!»

Під такою назвою було проведено тематичний вечір для тих, які 26 років тому знаходились у найгарячішій точці у Афганістані, ризикуючи своїм здоров’ям і життям.

Це Степан Калинич, Василь Муска, Петро Михальчук, В. Реміцький, Андрій Русин. На вечір було також запрошено учасників АТО – Івана Кенезь, Богдана Ороса, Дмитра Тихонова.

На адресу учасників бойових дій були сказані слова подяки односельців. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, які не переступили поріг рідної оселі, в чиїх очах назавжди погасло сонце Афганістану Донецька та Луганська.

Для усіх присутніх учасники художньої самодіяльності співали пісні у виконанні вокального ансамблю «Пролісок»: «Повертайся живим», «Гімн Євромайдану». Також у виконанні Крістіни Пилипенко прозвучала пісня на слова Т.Г. Шевченка «Зоре моя вечірняя». А дует у складі Максима Кузьми та Василя Газдика виконали пісню «Воины света», свої вірші «Війна», «У Києві на майдані» прочитала Антоніна Філімонова.

Інтермедію «Машина часу» продемонстрували Олександр Палош, Василь Газдик, Богдан Газдик та Василь Чоповда.

Наталія ПОПОВИЧ,

житель с. Хмільник.

***

Цими днями в клубі с. Богаревиця було проведено тематичний вечір «Афганістан болить в моїй душі». На цей вечір було запрошено учасників бойових дій у Афганістані: Михайла Ороса, Івана Ковача, Івана Поповича та Андрія Хому. Для них учасники художньої самодіяльності клубу с. Богаревиця  дарували свої пісні: «Вірю», «Повіяв вітер степовий», «Виростеш ти сину».

Діана Магурська виконала українську народну пісню «Зозуля», з художніми словами виступила Наталка Попович, яка прочитала вірш «Україні».

Підготувала вечір М. Попович.

Ваш отзыв

Ваш коментар