Версія для друку Версія для друку

А ВОНИ Ж МАЮТЬ ТАЛАНТ!

Молодь – це майбутнє нації. А творча молодь – це світле майбутнє нації. Іршавщина має багато юних талановитих людей, які варті того, щоб про них знали, писали, говорили.

Десятирічна Андріана Бугайцова із своєю роботою «Право на відпочинок» зайняла друге місце на обласному конкурсі малюнків «Мої права» з нагоди Всеукраїнського тижня права у номінації «Анімація» у віковій категорії  9-11 років.  Минулого року Адріана посіла третє місце на Олімпіаді декоративно -прикладного мистецтва серед вихованців  районного будинку дитячої творчості. Також маленька художниця отримала  у 2013 році перше місце  в шкільному конкурсі за найкращий малюнок. Адріана відвідує гурток «Умілі руки».  Дівчинка цікаво малює допомагає їй в цьому її вчителька Любов Борисівна Микита. Також дівчинка робить вироби із різних підручних матеріалів, а саме з паперу, з квіт. Маленька майстриня каже, що ще багато не знає, але хоче навчитись. В майбутньому дівчинка мріє стати дизайнером.

Юрій Глушко почав малювати з сьомого класу. Зараз юному художнику  із Сільця 17 років. Навчається в Білківському професійному аграрному ліцеї на електрика.  Юрій каже , що малює тоді, коли має хороший настрій або коли нудно. Малює Юрій переважно автомобілі, а також зображує на папері замки та дерева. Також юний художник малює на стінах. Деякий час Юрія вчив малювати художник з Іршави Сергій Завадяк. Майже фотографічно хлопець перемальовує ікони.  Намалював хлопець цілий альбом автомобілів. Праця над одним малюнком триває 2-3 години, – каже Юрій, – довго малювати не любить.  Хлопець робить малюнки для друзів. Інколи його навіть, просять продати свої роботи. Юрій хоче навчитися створювати  3-D малюнки, на яких зображуватиме автомобілі та людей.

Яна Палош, мешканка села Ільниця, почала творити з дитинства. Дівчина розповідає, що змалку малювала вдома на стінах. Яна обожнює малювати, саме тому вона  вчилася в Ільницькій дитячій школі мистецтв. Люба Рудольфівна Матіко допомагала дівчині опановувати пензлик. Яна Палош відразу вирішила продовжити творче навчання, тому поїхала опановувати спеціальність художника-дизайнеру інтер’єру до вищого художнього професійного училища, що на Хмельниччині. «Після чотирьох років навчання і підкорення різних технік малювання я зупинилася на декупажі. Саме ця техніка мені найбільше імпонує», – розповідає Яна Палош. Зараз молода художниця навчається заочно  на четвертому курсі Київського національного університету культури та мистецтв та працює в Ільницькій ЗОШ-інтернаті  І-ІІІ ступенів, але вечорами займається улюбленою справою – декупажем. Декупаж – це техніка декорування різних предметів , заснована на приєднання малюнка, картини або орнаменту  до предмету, і далі, покриття отриманої композиції лаком заради ефективності, безпеки і довговічності.

Сподіваємося, що ці юні талановиті люди згодом стануть митцями, які прославлять нашу Іршавщину, а їхні роботи  радуватимуть не лише нас, а й і всю країну.

Наталія Лутак,

студенка відділення журналістики УжНУ.

Ваш отзыв

Ваш коментар