Версія для друку Версія для друку

ПАТРІОТИЧНИЙ ВАЛЕНТИН В ІРШАВІ

Напередодні Дня закоханих у Іршавському районному будинку творчості проведено засідання об’єднання активістів шкіл району «Лідер» та літературні читання з нагоди свята, що наближається. Організатор акції – Віра Глушко.

Перед засіданням учні провели на вулиці біля кінотеатру флешмоб «Унісон сердець». Відтак зібралися у приміщенні на літературні читання. Але акція була нетрадиційною. На початку до молодих людей із активною життєвою позицією звернувся голова райдержадміністрації Віктор Симканинець. Він наголосив на важливості роботи будинку творчості у патріотичному вихованні молоді та підкреслив, що наша нація непереможна, оскільки її представляють активні і творчі особистості із сяючими очима, переконані патріоти і мужні та порядні люди, зокрема такі, як сидять у залі.

Літературні читання розпочала Віра Іванівна Глушко, а продовжили учні та вчителі, автори власних творів та просто шанувальники римованого слова, які читали твори класиків української літератури та авторів молодих, твори яких можна знайти тільки в мережі Інтернет. Поряд із любовною лірикою учні та вчителі читали поезію патріотичну. А ще на зустріч прийшов доброволець Михайло Боднар із Довгого, який днями знову відправиться на фронт. Пан Михайло розказав про бойові будні, показав пластини бронежилету, прострелені кулею із автомата. Завдяки бронежилету він залишився живим, але дві ребра куля таки зламала. Експонат тепер знаходиться в краєзнавчому музеї. До речі, директор музею Андрій Світлинець показав присутнім ще один експонат – снаряд від «Граду», що розірвався біля Дебальцево, де захищає свободу України наш герой-артилерист. Незвична ситуація та реакція глядачів змусила мужнього чоловіка пустити сльозу. Адже, як зізнався він потім, бути на полі бою для нього легше, ніж виступати перед аудиторією. Красиві Валентинки, виготовлені у школах району, учні у великій коробці вручили воїну і попросили його передати їх нашим захисникам на фронті зі словами любові та побажаннями повертатися живими додому. Старшокласники та вчителі стоячи провели воїна Михайла Боднаря до виходу із приміщення. А зустріч продовжилася.

У супроводі чарівних мелодій звучали поетичні рядки про кохання та мужність, про ніжні почуття до коханої-коханого та піднесені зізнання в любові до рідного краю, до великої і прекрасної Батьківщини. Люди пройнялися тонкими почуттями, глибинними переживаннями… Емоцій ніхто не приховував.

Об’єднання «Лідер» такого урочистого і чуттєвого засідання ще не проводило. Цей день запам’ятається присутнім надовго. Дякуємо Вірі Іванівні Глушко.

 

Василь Кузан.

Ваш отзыв

Ваш коментар