Версія для друку Версія для друку

НЕ СТАЛО КУЗЬМИ СКРЯБІНА…

Взявся за перо написати кілька рядків про лідера гурту «Скрябін», співака, письменника, телеведучого, продюсера та актора Андрія Кузьменка неспроста. Пять років тому він приїжджав у Іршаву, виступав із концертом у районному будинку. Тоді й сфотографувались разом із ним поет Василь Кузан, депутат районної ради Станіслав Новак, художник Василь Ловска і автор цих рядків – казкар.

А днями Кузьми Скрябіна не стало – він трагічно загинув у автокатастрофі на 47 році життя. Залишилась лише фотографія, яка нагадуватиме про зустріч із ним.

Андрій Кузьменко народився у місті Самборі Львівської області. У 1989 році в містечку Новояворівськ він разом із друзями створив свою музичну команду. Її назва змінювалась, але у велике плавання україномовний гурт пішов під назвою «Скрябін» (назву отримав від звукорежисера Олександра Скрябіна, якому Андрій згодом присвятить  лист «Лист до друга»). Гурт видав дев’ять синглів, концертний альбом та створив багато інших музичних проектів. Єдиним незмінним учасником «Скрябіна» був Андрій Кузьменко.

Відомий український співак ніколи не спекулював на патріотизмі, адже вважав, що патріотичні пісні слід писати постійно, а не під замовлення чи в час націоналістичного буму. «Руїна», «Сам собі країна», «Історія» (Майдан) – всі ці твори були написані в різний час і навіть в різні епохи (до н.е. і в н.е.), та їх поєднує назламний дух патріотизму. Андрій Скрябін закликав любити Україну, не соромитися своєї землі, батьків, стверджував, що нам є чим пишатися.

−За кілька днів до трагедії, − каже поет Василь Кузан, − він записав свою останню пісню «Кінець фільму». Стає моторошно на серці, коли наприкінці цієї композиції лунають пророчі слова: «А зараз вже кінець…». На жаль, Скрябін не встиг поставити свою машину в гараж, адже повертаючись із концерту, присвяченому бійцям АТО, на 86 км траси Кривий Ріг – Кіровоград біля села Лозуватка Криворізького району Дніпропетровської області, позашляховик Toyota Sequoia, в якому знаходився співак, зіткнувся з молоковозом ГАЗ-53. Від отриманих травм Андрій Кузьменко загинув на місці.

Так обірвалося життя людини, яка вже встигла заявити за себе.

Залишились тільки добрі спогади про Андрія Кузьменка.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар