Версія для друку Версія для друку

ГОСПОДАР БОРЖАВСЬКОЇ ДОЛИНИ

Боржавська земля завжди славилася щедрими врожаями зернових та овочевих культур.

Саме тут, у мальовничому селі Гребля, далекого 1955 року у багатодітній селянській сім’ї народився наш ювіляр – Василь Іванович Ластівка. Батьки з раннього дитинства привили йому безмежну любов до рідної матінки-землі.

Після закінчення Греблянської восьмирічної школи, а згодом Іршавської середньої проходив військову службу в рядах Радянської Армії.

Закінчивши Ужгородський державний університет, де здобув спеціальність економіста-бухгалтера сільськогосподарського виробництва, працював бригадиром-обліковцем колгоспу «Дружба» села Мала Розтока. На той час це господарство було найбільш потужним по вирощуванню зерна та овочів у Іршавському районі. Економіка господарства складалася із допоміжних промислів. У 1980 році Василя Івановича призначають начальником цеху. Проявивши на цій посаді високу професійність, майстерність, у 1987 році затверджений заступником директора радгоспу «Дружба», де очолював економічну галузь підсобних промислів.

У січні 2000 року, після реформування аграрного сектору економіки району, загальними зборами пайовиків ТзОВ «Боржава» його обирають директором господарства. За 10 років керівництва місцеве господарство ефективно використовувало всі землі сільськогосподарського виробництва. Поля вчасно засівалися, оброблялися від шкідників та бур’янів. Продукція, вирощена на Греблянських землях, була завжди якісною. Її миттєво розкуповували як місцеві селяни для потреб домашнього господарства, так і жителі навколишніх сіл під час сільськогосподарських ярмарок.

Все своє трудове життя віддав аграрній справі. Василь Іванович боляче переніс процес розпаювання земель та майна. Йому тяжко на душі, коли сьогодні землі Боржавської долини пустують, заростають амброзією та чагарниками, розвалюються тваринницькі комплекси.

Втіхою для нього є домашнє особисте господарство. Разом з дружиною – Мартою Іванівною виховали двох дітей: Світлану та Івана. Донька Світлана працює біологом, разом з чоловіком Володимиром на домашньому обійсті створили квітучий рай. А у нашого ювіляра з його дружиною є хобі, як і у всіх греблян, вирощувати овочі в закритому і відкритому ґрунті.  Любов до землі прививає і своїм чотирьом онукам. Також він бере активну участь у житті сільської громади. Всі заходи у селі відбуваються за його участі.

Є членом церковної двадцятки, фінансово допомагає місцевій футбольній команді, а також є меценатом спортивних заходів, які відбуваються на території рідного села.

Василь Ластівка – культурна, ввічлива, толерантна людина. За ці риси характеру він користується заслуженим авторитетом серед жителів села, району, його колег та друзів.

Дай, Боже, йому багато довгих та щасливих років життя.

Василь БАБИНЕЦЬ.

Ваш отзыв

Ваш коментар