Версія для друку Версія для друку

«ВОНИ СЛАВУ ЗДОБУВАЛИ УКРАЇНІ БІЛЯ КРУТ»

29 січня 1918 року, 97 років тому під Крутами відбувся нерівний бій українських юнаків-студентів з більшовицькою армією. Бій тривав лише 5 годин. Та в історії України він запам’ятався великим прагненням українського народу до незалежності.

Бій, який розгорівся під залізничною станцією Крути, не має рівного в історії. 300 українських юнаків-добровольців виступили на захист Української Народної Республіки і прийняли на засніженому полі нерівний бій із майже п’ятитисячною армією більшовиків.

27 січня для учнів – старшокласників Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 працівники Іршавської центральної районної бібліотеки підготували історичне відео — ревю «Вони славу здобували Україні біля Крут». Учні переглянули презентацію «Пам’ятай про Крути» та відеоролик «Пам’яті героїв Крут присвячується». З переглядом літератури «Вічна слава в кетягах калини» присутніх ознайомила бібліотекар Іршавської дитячої районної бібліотеки.

Подвиг українських юнаків, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі…

Ваш отзыв

Ваш коментар