Версія для друку Версія для друку

УКРАЇНА СОБОРНА – ВІД КУКА ДО ТЕРИКОНІВ

Патріотична акція

 

22 січня кожного року ми відзначаємо День Соборності України. Ось і цього року учні Довжанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. долучилися до святкування Акту злуки УНР і ЗУНР.  Активом шкільного парламенту було підготовлено урочисту лінійку, а сама школа на один день замайоріла синьо-жовтою символікою та колоритною національною вишивкою. Патріотичний настрій підтримували українські патріотичні пісні як минулих років, так і сучасні. Та День Соборності для учнів і вчителів школи став не просто черговою історичною датою в календарі. Президент шкільного парламенту Ю.Голяка, виступаючи перед шкільним колективом, відмітила, що «сьогодні питання єдності, цілісності та соборності України звучать, як ніколи гостро та актуально». Учні вшанували хвилиною мовчання всіх тих, хто загинув захищаючи ці цінності: героїв Небесної сотні, військових, які загинули в зоні АТО, невинних мирних жителів російської агресії  та  запалили свічки пам’яті у формі  тризубу із закликом молитися за Україну. Відзначення Акту злуки продовжилося проведенням  акції «Ланцюг єдності», до  якої активно долучилися учні та вчителі Довжанської ЗОШ І-ІІ ступенів. Центральна площа села та головна вулиця на деякий час наповнилися  звуками гімну України та скандуванням «Слава Україні!!!», «Героям слава!!!», «Україна понад усе!!!» порушивши звичне, розмірене життя односельців.

Патріотичні акції Довжанська ЗОШ І-ІІІ ст.. проводить не вперше і кожного разу учні школи проявляють неабияку ініціативу та зацікавленість. А це свідчить про те, що ми виховуємо  гідне покоління справжніх патріотів, людей з чіткою громадянською позицією та високою національною свідомістю.

Треба сказати, що два випускника нашої школи воюють тепер на Сході України, захищають цілісність території держави та мирне небо над нашими головами. Це Михайло Боднар та Івана Порада. А доброволець Іван Петришинець нещодавно повернувся із фронту додому.

 

Марія Панич,

вчитель  історії

Довжанської  ЗОШ

І-ІІІ ступенів.  

 

Тематична лінійка

 

22 січня – День Соборності України – пам’ятна й водночас тривожна дата календаря в життєписі держави. Вона увійшла в історію України ще в далекому 1919 році як час возз’єднання ЗУНР із УНР, а в недалекому й переломному 2014 році – як чорний день перших смертей патріотів Майдану, які загинули за волю і єдність України.

У цей день у Луківській ЗОШ І-ІІ ступенів пройшла лінійка, присвячена Дню Соборності України, яка розпочалася із виступу директора школи Хандри Ольги Юріївни. Вона, як учитель історії та правознавства, ознайомила школярів з історією виникнення свята, пов’язавши це із сучасними тривожними подіями, що проходять на буремному сході України. Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять загиблих земляків – іршавчан у зоні АТО та усіх полеглих на полі брані, що загинули в усі часи за свободу України. Патріотично та піднесено лунав Гімн України у виконанні всієї шкільної родини.

Тематична лінійка закінчилась загально-шкільним флешмобом «Схід та захід України разом», що виконувався під звуки пісні Гайтани «Україна».

Михайло Лях,

  учень 7 класу, голова учнівського самоврядування школи.

Ваш отзыв

Ваш коментар