Версія для друку Версія для друку

Іршавська колядка співалася у «…старому селі»

Не встигли відгомоніти, віддзвеніти своїми опоясаними дзвониками іршавські бетлегеми, як знову Зірка Віфлеємська покликала наших іршавських колядників на коляду до стольного граду обласного – Ужгорода – “… у старому селі”. А відбулись вони у суботу, 17 січня, на території Закарпатського музею архітектури та побуту.

Обласний фестиваль розпочався з богослужіння у Шелестівській церкві св. Архангела Михаїла.

Чи так склалось історично, а чи як, це вже не суттєво, але господар та господиня із села Довгого у хаті на Іршавщини першими гостинно зустрічали  поважних гостей, усіх бажаючих і перехожих у своїй господі. За колядки, якими звіщали колядники про народження Господа нашого Ісуса Христа, ґазди радо обдаровували їх яблуками, лісковими і волоськими горішками, тістечками смачними, славнозвісною «начинкою» іршавською, токаном із бринзою, салатами і усім, і усим, що було на столі.

Повірте мені, шановні читачі, не буду нас хвалити, іршавчан, але ніхто не мав бажання пройти мимо нашої хати, на порозі якої так мелодійно-співочо колядували учасники колядницького колективу (кер.Н.Варваринець) разом з народним вокальним ансамблем «Ільничанка» (кер. А.Медвецький) Ільницького будинку культури «Шахтар».

Делегацію керівників області та гостей зустрічали на порозі хати т.в.о.голови Іршавської районної державної адміністрації Віктор Симканинець. Колядою наповнилась хата про новину, яка сповістила світ про народження Спасителя й «Многая літ» заспівали для всіх, щоб збулося.

 Сонце з неба гарно освітило закарпатське скансен-село в Ужгороді  із старими-престарими хижками для того, щоб давна-предавна колядка чулася із села на  усе Закарпаття.  А вона чулася, бо зійшлися колядники з усіх куточків Срібної Землі.

Вже майже всі роз’їхалися по домівках, а у нашій хаті іще лунали колядки.

Ніколи і нікому не вичавити із душі людської Боже. Людина від Бога народжується, з молоком матері в молитві до Бога виростає, іде по життю, з покоління в покоління передаються звичаї і традиції,- як то може пропасти?НІКОЛИ! ХРИСТОС РОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!

 

Юрій МЕЛЬНИК,

фото Василя ЛОВСКИ.

Ваш отзыв

Ваш коментар