- Нове життя - https://nz-ir.com -

ВЕЛЕЛЮДНЕ ДІЙСТВО В ІРШАВІ СЛАВИЛО РІЗДВО ХРИСТОВЕ

Як щодень то сходяться, то іршавськими вулицями розтікаються людські потоки із майже півсотні сіл району. Так у своєрідну фольклорно-етнографічну ріку чи не у дві сотні метрів витягнулася урочиста хода колони чисельних колядницьких колективів, яка із автостанції прямувала по Гагаріна, через площу Народну до районного будинку культури. Перехожі мали можливість зблизька подивитися на різноманіття масок, чудернадських шапок та костюмів, почути «бетярський» посвист та басистий гойк, мелодійний перелив дзвіночків та глухий відгук «чинговів». Вже це настроювало велилюддя глядачів на своєрідну співучасть у святковому, урочистому дійстві.

Минулої середи на площі перед районним будинком культури проходив фестиваль вертепів і колядницьких колективів «Іршавський бетлегем-2015». Розпочався фестиваль з хвилини мовчання за загиблими Героями України та жертвами трагедії під Волновахою. До присутніх із словами привітання з новорічно-різдвяними святами звернулися т.в.о. голови райдержадміністрації Віктор Симканинець, заступник голови райради Петро Добромільський і міський голова Степан Бобик.

– Фестиваль 14 січня проводиться не випадково, — наголосили виступаючі. Саме Новий рік за юліанським календарем ми відзначаємо цього дня і називаємо його Старим. Це дійство є продовженням вшанування Різдва Христового – за християнським обрядом сім днів тому ми почули радісну звістку про народження Сина Божого.

Участь у фестивалі взяло 27 колядницьких колективів (а це близько 500 учасників).

Серед них – народний обрядово-фольклорний колектив «Іршавська родина» Іршавського районного будинку культури (керівник Олена Йонаш), бетлегеми будинку культури с. Довге (керівник Олена Кукла), хор працівників культури районного будинку культури (Оксана Сідор), народний вокальний ансамбль «Конвалії» Іршавського районного будинку культури (керівник Аліна Попович), будинку культури «Шахтар» с. Ільниця (керівник Наталія Варваринець), клубні заклади с. Івашковиця (керівник Марина Котубей), с. Климовиця (керівник Ганна Котубей), Мідяниці (керівник Мирослава Шанта), народний вокальний ансамбль «Ільничанка» (керівник Андрій Медвецький), бетлегеми с. Білки, Кам’янського, Лози, Сільця, Броду, театру естрадної пісні «Ліра» будинку культури «Шахтар» с. Ільниця (керівник Ельвіра Гавацко), зразковий дитячий фольклорний колектив «Кирниченька» районного будинку культури (керівник Едіта Канчій) та інші.

Під час проведення фестивалю проходила виставка робіт членів районного об’єднання художників та народних майстрів «Колорит Боржави» Олександра Дворака, Любові Матіко, Марії Ляшко, Любові Поштак, Надії Вербищук, Ольги Копинець, Вікторії Капітан, Олександра Молнара, Івана Головка та Ілліани Войнорович.

Усім учасникам святкового дійства було вручено спільні подяки т.в.о. голови райдержадміністрації Віктора Симканинця і голови райради Івана Савка.

Враховуючи складний час у нашій країні, святкове дійство проходило під гаслом «Подаруй добро на Різдво». Для цього на площі була розміщена скринька для збору коштів, які буде відправлено в зону АТО на допомогу військовим нашої армії у боротьбі з тероризмом.

Ведучими фестивалю були Юрій Мельник, Микола Боїшко.

…Колядницьке дійство продовжувалося до пізнього вечора.

 

Василь ШКІРЯ