Версія для друку Версія для друку

МИРОН ЧЕРНИЧКО: «ПРАЦЮВАТИ ДЛЯ ЛЮДЕЙ»

Підполковник міліції Мирон Черничко нещодавно очолив Іршавський райвідділ   міліції. Ним відразу було заявлено про наміри повернути довіру та повагу людей до Іршавської міліції. Знаючі особи кажуть про нього; що совісний, справедливий, тим більше нарешті Іршавщина отримала керівника із місцевих і не стала для когось стартом для отримання чергової зірочки  на погонах чи керівної посади.

Спробуємо у нього довідатись,  про цьогорічні здобутки Іршавської міліції та плани на майбутнє.

– Мироне Васильовичу, Ви, ще виконуючи обов’язки начальника опинялись у центрі політичних подій  на Іршавщині,  ішли на зустріч до людей, які перекривали рух на автошляхах під час першої мобілізації. Як Ви виходили із цих ситуацій?

−Дійсно, на Іршавщини протягом року було багато критичних ситуацій, де одно слово могло спровокувати конфлікт, не кажучи, вже про будь-яке застосування силового методу. Мені доводилось находити спільну мову із простим народом, під час  перекриття доріг у селах Кам’янське, Дунковиця, Дубрівка, Кушниця та Довге. Хоча питання, які піднімали громадяни, фактично не стосувались роботи міліції. Правоохоронці, під час всіх мирних зібрань, перекриття доріг були присутні тільки для забезпечення громадського порядку і таким чином не було допущено  жодного порушення.

– Призначення нового керівника завжди поєднують із кадровими перестановками. Чи слід очікувати ротації у райвідділі?

– Я до призначення працював в Іршавському райвідділі  1-им заступником начальника райвідділу − начальником слідчого відділу, а тому майже всіх працівників і їх професійні можливості добре знаю.  Поки що яких-небудь кардинальних змін у райвідділі не запланував. Однак, я вимогливий керівник і  бездіяння працівників міліції не потерплю. Якщо, на когось із правоохоронців будуть надходити скарги громадян, то звісно із моєї сторони прийматимуться міри реагування, аж до звільнення із органів внутрішніх справ. Це не є моя забаганка, це є вимога сьогодення.   Міліція повинна повернути до себе довіру та повагу громадян.

– Іршавщина, порівнянно із іншими районами області, завжди  була у кримінальному плані спокійною. Яка зараз криміногенна ситуація у нас?

− В Іршавський район що криміногенної ситуації справді спокійний. Хоча, за останній місяць у с. Загаття та м. Іршава під час застілля, було спричинено тяжкі тілесні ушкодження, які потягнули за собою смерть. Наразі злочинці встановлені і у найближчий час постануть перед судом. На Іршавщині якщо трапляються вбивства, то у більшості випадків їх причиною є вживання спиртного, після чого − сварки та бійки. Щоправда, зараз на території району скоюється багато крадіжок, на жаль більша частина із них нерозкрита. І у мене, з цього приводу є  питання до працівників карного розшуку та дільничних інспекторів. Адже, дрібні крадіжки, які фіксуються по селах, не йдуть скоювати «гастролери» із інших  районів, а це переважно справа рук місцевих. Наразі працівниками міліції проводяться відпрацювання по населених пунктах, з метою розкриття саме таких дрібних крадіжок.

– Зараз багато говорять про гральний бізнес, чи були факти вилучення гральних апаратів у нашому районі?

−Так, був у с. Довге. Ігротеки облаштували у сільському барі та ресторані, де до послуг гравців були 12 гральних апаратів. Правоохоронці провели санкціоновані обшуки, і виявили два ігрові зали. Апарати вилучено, а ще  – комп’ютерну техніку та незареєстровану зброю в одного із фігурантів у справі. За даним фактом відкрито кримінальне провадження, триває слідство.

– Ваша кар’єра у міліції розпочалась із роботи у слідстві, де Ви пропрацювали 14 років. Що Ви зараз можете сказати про роботу теперішніх слідчих?

−Тепер  слідчими розслідується одночасно 50-60 кримінальних проваджень. Кожний день двоє працівників слідства заступають на чергування у слідчо-оперативну групу, а їх є тільки 10, і один з них відряджений у зону АТО. Навантаження на них дійсно серйозні,  при розслідуванні кримінальних проваджень потрібно проводити експертизи, дослідження, направити ряд запитів до різних інстанцій. Після чого особі, винній у скоєнні злочину оголошують підозру, а далі, складають обвинувальний акт і кримінальне провадження направляють до суду.

– Кажуть, що завжди легше зарадити злочину, ніж його розкрити. Як у цьому напрямку працює іршавська міліція?

−Профілактикою найбільше займаються дільничні інспектори міліції, вони згідно графіка проводять прийоми громадян на селі, відвідують неблагополучні сім’ї та підоблікових осіб за місцем проживання. Крім цього, дільничні забезпечують громадський порядок під час проведення всіх культурно-масових заходів у районі.

– Скільки  працівників  райвідділу  було відряджено у складі зведеного загону працівників міліції УМВС України в Закарпатській області у зону АТО?

−Вже 12 чоловік. Із них зараз 4 несуть службу на блок-постах у м. Артемівськ. Хлопці всі поїхали добровільно, попри те, що майже  у кожного із них вдома залишились сім’ї, діти. Працівники міліції, які поїхали нещодавно навіть будуть там святкувати Новорічні та Різдвяні свята.

– Про організацію ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ яка діє при районному відділі міліції, що ви можете сказати?

– Взагалі я вражений тим, що ветерани які вже декілька років знаходяться наи заслуженому відпочинку і при цьому не забувають про райвідділ. Я завжди радий з ними зустрітись, обговорити їхні питання, хоча їх керівник Вас иль Микита докладає максимум зусиль, щоб всі питання пов’язані із ветеранською були вирцішені позитивно. Взагалі колишніх правоохоронців немає, вони завжди готові надати допомогу своїм колегам. Зараз один із ветеранів вже більше п’яти місяців знаходиться  у зоні АТО, захищає кордон України.

– 20 грудня міліція буде відзначати своє професійне свято, що Ви хотіли побажати своїм підопічним?

– У першу чергу хочу подякувати особовому складу за сумлінне виконання своїх професійних обов’язків, за те, що вони у такий складний час у державі постійно готові йти на допомогу людям.  Кожному із них бажаю мирного неба, міцного здоров’я, витримки, спокійної служби, щирої поваги від людей, а також миру, злагоди і благополуччя у їхніх родинах.

 Віта Горзов,

Іршавський РВ УМВС

Ваш отзыв

Ваш коментар