Версія для друку Версія для друку

ХЛІБ-СІЛЬ УЧАСНИКАМ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО СЕМІНАРУ

Днями в районному будинку дитячої творчості відбувся один з етапів Всеукраїнського семінару-практикуму керівників територіальних відділень Малої академії наук України: «Мала академія наук України в контексті сучасних освітніх реформ: синтез досвіду та інновацій». Програмою семінару було передбачено обговорення актуальних питань діяльності МАНУкраїни в сучасних умовах, ознайомлення з організацією роботи її наукових відділень, досвідом залучення учнівської молоді до науково-дослідницької діяльності у сільській місцевості. Учасниками заходу стали 22 керівники, методистів із 21 області України та м. Києва. Приємним, цікавим і пізнавальним було спілкування їх із заступником директора з навчально-виховної роботи Національного Центру «Мала академія наук України» – Тетяною Пищеріною, Володимиром Зомбором директором Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Магдалиною Лукач − завідувачем відділу МАН Закарпатського ОЦНТТУМ, головним спеціалістом відділу освіти Андрієм Андрішком, Іваном Терпаєм директором Іршавської районної станції юних туристів.

Робота семінару розпочалася з пленарного засідання. Педагогів привітали т.в.о. голови райдержадміністрації Віктор Симканинець, та начальник відділу  освіти Іршавської РДА Єлизавета Яцканич. Віктор Андрійович відзначив, що найбільшою з усіх цінностей світу є дитина. А виявлення та підтримка талановитих і обдарованих дітей та учнівської молоді є одним із пріоритетів освіти.  Єлизавета Михайлівна  ознайомила гостей з розвитком освіти Іршавщини, наголосивши на тому, що в системі позашкільного навчання Іршавська філія МАН України, безпосередньо, Іршавська районна станція юних техніків, яка координує роботу МАН в районі, має вагоме значення для розвитку творчого, інтелектуального потенціалу учнів та молоді регіону.

Директор Іршавського районного будинку дитячої творчості, Йолана Мельник, розповіла присутнім про зміст та форми роботи з обдарованими дітьми в закладі. Цікаві туристичні заходи, учасниками яких є діти сільської місцевості представив директор Іршавської районної станції юних туристів Іван Терпай.

Досвідом створення освітнього середовища навчально-дослідницької діяльності Іршавської райСЮТ поділився її директор Василь Бойко. Доповідач ознайомив педагогів зі структурою закладу, основними завданнями структурних підрозділів, детально розповів про напрями і форми роботи з вихованцями, поділився досвідом управлінської діяльності.

Основні аспекти організації дослідницької роботи і проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН у Іршавському районі розкрила завідувач відділенням науково-дослідницьких робіт Іршавської райСЮТ Марія Половка. Також у своєму виступі підбила підсумки діяльності Іршавської філії  МАН у останніх двох навчальних роках, детально проаналізувала сучасний стан та перспективи науково-дослідницької діяльності у системі Малої академії наук, визначила пріоритетні напрями співпраці у сфері розвитку підтримки та навчання обдарованої молоді.

Заступник директора з навчально-виховної роботи НЦ «МАНУ» Тетяна Пещеріна розповіла про педагогічні технології, що використовуються в навчально-виховному процесі МАН. За її словами, основними завданнями Малої академії наук є виявлення інтересу юнацтва до науково-дослідницької діяльності, створення умов для задоволення освітніх і соціокультурних запитів учнів, виховання національно свідомих громадян України. Також вручила співорганізаторам семінару подяки НЦ «Мала академія наук України» за педагогічний професіоналізм та значний особистий внесок у справу виявлення і підтримки обдарованих дітей та молоді у системі Малої академії наук України. Наголосила усім науковцям: «Виховання в МАН здійснюється, перш за все, через доступ до всебічної об’єктивної інформації, якщо ми говоримо про історію та гуманітарні предмети. Це виховання реалізується через стимулювання дитини до вироблення власної думки, власних висновків, через свободу творчості, бачення і висловлення власних ідей. І саме ця свобода, помножена на вимогу бути об’єктивним, і є основним стрижнем МАН».

Наприкінці заходу педагоги, керівники наукових відділень обговорювали проблеми та перспективи навчального процесу, ділилися досвідом роботи з учнями МАН у регіонах, розглядали критерії успішного наукового дослідження. Чимало йшлося про те, що основним завданням освіти є не просто навчити, а виховати людину із власною точкою зору. Підбито підсумки спільної роботи, відзначено високий організаційний та науково-методичний рівень підготовки і проведення семінару.

Марія ЮНАКОВА.

Ваш отзыв

Ваш коментар