Версія для друку Версія для друку

ДУШЕЮ ВБОЛІВАЄ ЗА ГРОМАДУ

Так люб’язно говорять про сільського голову Михайла Станинця жителі Арданова, Дунковиці і Мідяниці. Його енергія, розум, запал, зусилля і талант керівника спрямовані на те, щоб населені пункти, які входять до складу Арданівської сільради, були взірцевими, а медичні, освітні і культосвітні заклади – на належному рівні. Дбає він і про те, щоб молодь мала можливість займатися спортом. Втім, уже саме приміщення адмінбудівлі говорить про те, що тут справжній господар, людина діла, яка свій робочий день розпочинає і закінчує із думкою про те, що він зробив для села та його жителів.

І найперше, сільський голова турбується про підростаюче покоління. Хто їде з Іршави на Мукачево, не може не звернути увагу на дитяче містечко у Дунковиці. Воно нічим не поступається міському. Територія гарно впорядкована, проведено капітальний ремонт даху, встановлено металопластикові вікна і двері, утеплено стіни, встановлено систему опалення.

Багато робить Михайло Михайлович і для свого рідного села Арданова. Тут він народився, виріс, навчався у місцевій школі, має численних друзів. І коли служив у армії, і коли працював на різних роботах, завжди повертався в рідну батьківську оселю, спілкувався з людьми, переймався їх проблемами. Тому й вирішив балотуватися на сільського голову. Переміг своїх конкурентів із великим відривом. А це одразу спонукало на вирішення проблем села, бо довір’я виборців, вважає він, треба виправдати. То ж із перших днів поставив собі за мету зробити село красивим, щоб приємно було сюди зайти. Тому розпочав із впорядкування центральної дороги. Організував людей, щоб покосили кювети, зробили ямковий ремонт. При в’їзді в село знаменитим арданівським каменем великими літерами викладено назву села. Це можна назвати візитівкою Арданова. А в самому селі центральну дорогу виклали бруківкою. Тепер вона не лише міцна, а й  гарна і красива, любо глянути на неї. Привертають увагу й мостики, які ведуть до подвір’я селян. І всюди із весни до осені дуже багато квітів. Арданівчани включилися в змагання за зразковий будинок.

У центрі села привертає увагу дитячий навчальний заклад. Тут наразі виховується 40 дітей. Замінено дитячі столики на нові, поставлено сучасні вікна, нові унітази, придбано холодильник. Завідуюча дитсадком Ганна Миколаївна Станинець похвалилася новою котельнею, де замість газу можна використовувати альтернативне паливо – вугілля або дрова. Закуплено для їдальні нові тарілки, столове приладдя. Чимало зроблено для ясельної групи.

−Я працюю тут уже двадцять років, − каже Ганна Миколаївна. – Однак, такого сільського голови як Михайло Михайлович я не пам’ятаю. Він сам питає, чим нам допомогти, цікавиться що нас турбує, обов’язково посприяє у вирішенні того чи іншого питання. Справжній господар. Людина із великої літери.

Задоволені роботою М.М. Станинця і медичні працівники села. Мешканці Арданова мають можливість зайти у фельдшерсько-акушерський пункт і одержати медичну допомогу.

Змінив своє обличчя і культосвітній заклад у с. Дунковиця. У бібліотеці та клубі встановлено вікна і двері. Вперше за останні роки впорядковано автозупинки в Арданові і Дунковиці.

На належному рівні і спортивно-масова робота. До речі, Михайло Михайлович – граючий тренер і президент футбольного клубу Арданова. Цьогоріч у районному чемпіонаті команда виборола перше місце. А нападника Олександра Поповича визнано найкращим бомбардиром, який упродовж сезону 25 разів змушував капітулювати воротарів команд-суперниць. Тепер команда розпочала підготовку до престижного турніру на Закарпатті – крайової ліги чемпіонів, в якому візьмуть участь найкращі команди міст та районів області.

−У цьому велика заслуга насамперед Михайла Михайловича, − каже голова районної федерації з футболу Василь Попович. – Два роки тому в Арданові відкрили спортивний майданчик із штучним покриттям. Роботи по його зведенню провели буквально протягом трьох місяців. Тепер тут займаються юні жителі села.

М.М. Станинець тісно співпрацює із депутатами села. Про нього схвально відгукується і керівництво районної влади. Таким і повинен бути сільський голова.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар