Версія для друку Версія для друку

ДІДА МОРОЗА ГЕТЬ

Учні та вчителі Довжанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, а задумала це вчителька початкових класів Марія Михайлівна Лендєл та її вихованці (2-б клас) виступили з унікальною ініціативою: святкувати Новий рік не з Дідом Морозом, а зі Святим Миколаєм.

Підштовхнуло їх до такого рішення старанне вивчення історії України та наших народних традицій. Адже культ Діда Мороза нав’язувався нам силою. Починаючи з 1910 року, коли цей Дід з’явився в Росії вперше, керівники компартії Радянського Союзу намагалися стерти ним із пам’яті і замінити ним у свідомості людей образ Миколая Святителя.

Треба сказати, що народ довго не хотів сприймати таке нововведення. У грудні 1935 року соратник Сталіна член Президії ЦВК СРСР Павло Постишев опублікував у газеті «Правда» статтю, де запропонував організувати для дітей святкування Нового року з Дідом Морозом. І вперше таке свято відбулося у Харкові.

Не знаємо, чи підтримають довжанську ініціативу у інших школах, але у Довгому люди відкриті до новацій та революцій у державі та свідомості. Та і пісні про Святого Миколая набагато добріші і щиріші, ніж штучно створені під примусом пісеньки про Діда Мороза.

Василь Кузан

Ваш отзыв

Ваш коментар