Версія для друку Версія для друку

ТИЖДЕНЬ ХІМІЇ У ЛІЦЕЇ

Ми живемо в такий час, коли хімія проникла до всіх сфер життя. Від дня свого народження, ще не усвідомлюючи цього, людина починає «спілкуватися» з хімією. Малюк одержує і онітне молоко, яскраві іграшки, школяр – портфель, ручку, зошити.

Без цієї науки не можна виплавити метал, побудувати корабель, виготовити машину. З хімією пов’язана поява нових джерел енергії, створення  синтетичних матеріалів із властивостями, яких не мають природні, отримання нових речовин, які є корисними і з незнанням про їхні властивості – шкідливими.

Хімія, як наука, дуже потрібна і корисна тоді, якщо вона в «руках» людей, що мають глибокі і міцні знання з цього предмету. Тоді ці люди приносять користь суспільству, не допускають ніяких екологічних катастроф, дбають про чистоту навколишнього середовища.

Саме виховання екологічної культури в учнів, поглиблення практичних знань з хімії, розвиток творчих здібностей в учнів –   це було найголовніше завдання, яке поставила перед собою вчитель хімії Палош Тетяна Іванівна, плануючи тиждень.

У тижні брали участь учні 7-11 класів. Під час тижня весь ліцей був прикрашений плакатами з висловами відомихвчених про хімію, малюнками, ребусами, кросвордами.

Тиждень розпочався 24 листопада виставкою стінгазет на різну тематику: учні 7 класу ознайомилися з цікавими повідомленнями про «Хімію Всесвіту – хіміюзірок, планет». Їхня стінгазета називалась «Юнийхімік». Тематика стінгазети учнів 8 класу – «Хімія-наука про природу», де вони  ознайомлюють нас з природничою наукою – хімією та вченим Д.І. Менделєєвим. Не менш цікавою є стінгазета учнів 9 класу про органічні сполуки. Учні 10 класу готували тематику «Хімія в косметиці». Учні 11 класу попрацювали  над цікавоюй актуальною проблемою сьогодення – «Харчові добавки».

25 листопада була проведена посвята в хіміки учнів 7класу, яка спонукала учнів до повторення вивченого матеріалу, знайти додаткову інформацію. Для ознайомленням з цікавими фактами було проведено «Чи знаєте ви, що…». З щирістю і дорослою серйозністю підтримали учні 6 – 7-х класів ліцею виставку малюнків на тему «Хімія і ми».

26 листопада, був проведений конкурс складання та розгадування кросвордів і ребусів. Учні підготували цікаві доповіді, розповіді про здорове харчування «Поняття про харчові добавки: безпечні та небезпечні», щоб молодші учні про це пам’ятали – старшокласники роздали кожному пам’ятки. Одинадцятикласники спонукали до вживання більше вітамінів, розповідали про  хімію і захоплюючі факти, показували цікаві досліди. Для всіх бажаючих був показаний науково-документальний фільм «Таємниця води», з метою наукового, екологічного і духовного виховання в учнів. Учні 9 класу розповіли  цікаві факти про воду, з метою усвідомлення цінності води.

27 листопада  був проведений урок-гра в 9 класі на тему «Розчини». Заключним штрихом до завершення тижня стало проведення інтелектуальної гри «Найрозумніший», яка  була організована Н.М. Гелей, заступником директора з виховної роботи. В цьому захоплюючому та цікавому дійстві  взяли участь учні старших класів. Після напруженої та наполегливої боротьби з 15 учасників до фіналу вийшли троє учасників, які й розділили між собою призові місця: Хіль Сергій (11клас) – І місце, Костюк Ірина (11 клас) – ІІ місце, Шестак Неля (10 клас) – ІІІ місце. Вони були нагороджені грамотами та цінними подарунками.

28 листопада було підведено підсумки проведеного тижня.

Учні були надзвичайно активні під час проведення усіх заходів. Кожен день Тижня хімії супроводжувався цікавими дослідами з хімії, що було особливо цікавим для молодших школярів. Учні мали можливість переконатися в тому, що хімія – найкраща з наук, але вона може  бути як другом, так і ворогом. Може все живе убити, або допомогти сповна відчути красу життя. Тож ми повинні використовувати знання хімії грамотно, відповідально, щоб зберегти для наших нащадків чисту і здорову планету Земля – чисте повітря, воду і грунт.

Світлана Хіль,

заступник директора

    з навчальної роботи Ільницького

 спортивно-гуманітарного ліцею

Ваш отзыв

Ваш коментар