Версія для друку Версія для друку

ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ЛЮДЕЙ

Великий і відповідальний обсяг роботи покладений на ветеранські організації з нагоди 70-ої річниці Великої перемоги у ВВВ.

Найголовніше у цій діяльності – соціальний захист тих, хто визволяв Україну від ворога, здобував Перемогу, відбудовував народне господарство, а зараз служить добрим прикладом у вихованні підростаючого покоління, яке навчається мужності, чесності, доброти, любові до Батьківщини. Ветерани війни – це наша гордість, творці історії.

Наше завдання – докорінно поліпшити життєвий рівень старшого покоління, яке опинилося за межею бідності. В особливо тяжкому стані опинилися ветерани війни, діти війни. Неабиякої уваги потребують ветерани, які проживають в далеких гірських селах району. Мізерної пенсії їм не вистачає навіть на придбання лікарства, на яке постійно зростають ціни шаленими темпами. Незадовільно забезпечується медичне обслуговування. Загострює соціальну обстановку зростання цін на продукти харчування, товари першої необхідності та послуги. Гострою залишається проблема створення фонду порятунку ветеранів і забезпечення умов для відрахування коштів підприємств, організацій, банків для допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Покоління фронтовиків незворотньо відходить в інший світ, їх стає все менше. На сьогодні в районі є 9 чоловік, з яких троє – учасники бойових дій. Тому сьогодні потрібне наше уважне ставлення, наша турбота і пошана людям, через життя яких пройшла війна, які в тилу і на лінії вогню вибороли Велику Перемогу. Вони є символом мужності, незламності духу для нашої молоді.

Завдання районної ветеранської організації – захищати і полегшувати життя учасників війни, інвалідів, пенсіонерів, одиноких, немічних людей похилого віку. Районна організація ветеранів регулярно порушує питання, які хвилюють ветеранів війни, людей похилого віку, а саме: медичне обслуговування, санаторно-курортне забезпечення, матеріальне стимулювання та інші. Багато чого зроблено за останні роки. В районі виконуються 50 % знижки на комунальні послуги ветеранам війни, проводиться безоплатний та позачерговий ремонт житла, надається безкоштовна допомога в одержанні протезно-ортопедичних виробів. Вирішено питання пільгового проїзду ветеранів війни у приміському транспорті та маршрутних таксі. Однак потрібно зауважити, що мають місце факти неуважного ставлення водіїв до цієї категорії людей.

Для кращого обслуговування ветеранів при поліклініці відкрито кабінет, аптека поліклініки забезпечує ветеранів війни безкоштовними ліками. До послуг одиноких літніх людей та переселенців із зони АТО створено й діє територіальний центр по збору одягу, взуття, продуктів харчування тощо.

Активізувалась турбота про молоде покоління, активно захищається історична правда про минуле нашого народу.

Традицією районної ветеранської організації стало відмічати ювілейні дні народження людей похилого віку, яким виповнилося 90 і більше років. Степан Степанович Бобик разом з керівниками організацій відвідує їх на дому і вручає їм продуктові набори, конверти та інші подарунки. Люди похилого віку раді таким візитам. Вони відчувають, що ще комусь потрібні.

Денис Михайлович  Білинець – голова районної організації ветеранів добре налагодив ділові контакти з органами державної влади, керівниками підприємств, установ, організацій, з бізнесменами, народними депутатами з метою пошуку фінансових і матеріальних ресурсів. Районна організація ветеранів постійно опирається у своїй діяльності на первинні організації.

Відрадно, що голови первинних ветеранських організацій в більшості прекрасні організатори, не байдужі до чужих проблем, девіз яких: «Поспішайте робити добро!».

В нашому районі 29 первинних організацій. Всі вони керуються девізом: «Дійти до кожного ветерана, допомогти у важких життєвих ситуаціях, якщо не матеріально, то хоч добрим словом, порадою». З цією метою голови первинних організацій разом з органами соціального захисту населення та головами сільських рад здійснюють подвірне обстеження матеріально-побутових умов ветеранів війни, інвалідів, одиноких престарілих людей, з’ясували реальні потреби, накреслили план дій по усуненню проблем, визначили можливості адресної допомоги, склали відомості про кожного члена, що його турбує, з яких питань потребує допомогу, підтримку, кому потрібна волонтерська допомога. В районі більше тисячі людей похилого віку самостійних, з яких кожен п’ятий може самостійно доглянути себе. Біля 500 пенсіонерів прикуті до ліжка і потребують особливої уваги і догляду. Цією роботою займається волонтерський центр «Пенсіонер» з соціальними працівниками та Товариством Червоного Хреста.

Особливою повагою серед населення с. Довге користується голова первинної організації А.Й. Нодь.

Андрій Йосипович пройшов нелегкий трудовий шлях, знає що таке горе й біда, тому не може пройти повз людей, які потребують допомоги. Він знаходить підтримку у депутатів та спонсорів. Учасник ВВВ, полковник у відставці, він частий гість у школах району, розповідає учням якою ціною, мільйонами людських жертв дісталось їм їхнє щасливе дитинство. В зв’язку з тим, що в селі все менше залишається ветеранів-фронтовиків, первинна організація ветеранів стала більше уваги приділяти вдовам ветеранів. В селі проводиться благодійна акція «Не минаймо вдовиної хати». До неї долучаються активісти села, волонтери, депутати, голова сільради.

Заслуговує на увагу робота первинної організації села М.Раковець, яку очолює Поліна Ф. Повх. Вона налагодила тісний зв›язок з головою сільради, який проявляє щоденну турботу про ветеранів війни, людей похилого віку та депутатом районної ради, головою райради І.І. Савком, який взяв під свою опіку Малораковецьку школу.

Плідно працюють і інші первинні організації району. Серед кращих слід назвати первинні організації ветеранів м.Іршава (голова І.Є. Берегій), Імстичова (М.П. Петрашко), Ільниці (М.П. Остапишина), Білок (В.П. Осійський), Дубрівки (А.Ю. Петровці), Греблі (О.В. Куртинець), Кушниці (Ю.Ю. Кюкало), Ч.Потоку, Броду (М.В. Ломага), Осою (Ю.Ю. Варцаба) та інших.

Ці ветеранські організації всіляко зміцнюють зв’язки з місцевими органами влади, громадськими організаціями, керівниками підприємств, благодійними фондами.  Вони використовують всі місцеві можливості для допомоги людям похилого віку.

Однак слід зауважити що не у всіх селах між головами сільрад та ветеранськими осередками є порозуміння. В цих первинних організаціях велику роботу проводять учнівські волонтерські осередки. Вони відвідують ветеранів війни, інвалідів, хворих, немічних, одиноких людей похилого віку, полегшують їхнє життя.

Багато хороших справ на рахунку волонтерського осередку «Пенсіонер», яким керує голова Товариства Червоного Хреста Н.В. Крупчин. Під її керівництвом в районі проходять благодійні акції. До них долучаються працівники соцзабезпечення, різних установ та організацій, працівники культури та освіти, юні волонтери та церкви району. Зібрані кошти вручають родинам в яких дітей вразило онкологічне захворювання.

Районна рада ветеранів приділяє велику увагу розвиткові й поширенню добродійництва серед людей похилого віку, ветеранів війни, дітей-сиріт, тощо.

Добре слово заслуговують ветерани с. Ільниця: Г.П. Брич та її чоловік. Вони разом з чоловіком щороку напередодні новорічних, Різдвяних та Великодніх свят організовують акції милосердя, на яких дітям-сиротам, напівсиротам, ветеранам війни, інвалідам, немічним одиноким людям дарують продуктові набори. Святкові подарунки одержують понад 200 дітей з Ільниці, Заріччя, Доробратова.

У сьогоднішньому зачерствілому світі, − сказав Д.М. Білинець, − потрібно прививати нашим дітям любов до ближнього та бажання допомогти тим, хто цього потребує. З цього приводу учні Малораковецької школи зібрали продукти харчування для своїх однолітків з Ільницької школи-інтернату. Допомога дітей своїм одноліткам хороший приклад для наслідування. А учні-волонтери м.Іршава та сіл Луково, Ільниця, провели благодійні акції на допомогу армії та військовим АТО на Сході країни. Відчутну допомогу військовим надає Ільниця та Іршава. В Іршаві діє фонд допомоги українським солдатам, створений за підтримки греко-католицької громади міста.

В роботі з молоддю ведеться велика робота, аби показати героїзм, патріотизм старшого покоління. За школами закріплено ветеранів-наставників для проведення патріотичних міроприємств,проводяться зустрічі ветеранів з учнями. Звертається увага на формування в учнів солідарності поколінь, почуття відповідальності дітей за долю престарілих батьків. Проводяться «уроки мужності», які сприяють вихованню патріотичних почуттів, любові до свого краю, до своєї Вітчизни, поваги до старших.

Окраса ветеранської організації – Народний хор ветеранів.

Плідно працювала рада ветеранів з кадрами первинних ветеранських організацій по їх навчанню та інформуванню про передовий досвід, про завдання сьогодення, про необхідність повністю використовувати місцеві можливості для допомоги людям похилого віку. Будемо сподіватись, що проблемами літніх людей більше переймаються депутати та виконавчі органи. Тому ми повинні тримати тісний зв’язок з органами місцевої влади. Влада повинна йти на зустріч вимогам ветеранів, створивши для них фонд підтримки мало імущим, а головне, повсякденно дбати про покращення їхнього добробуту й підтримку в господарській діяльності.

Ганна БУРЧ,

секретар районної організації ветеранів України.

Ваш отзыв

Ваш коментар