Версія для друку Версія для друку

ДБАТИ ПРО ПОЗИТИВНІ ЗРУШЕННЯ В ЕКОНОМІЦІ

Чергове засідання колегії райдержадміністрації яка відбулася минулої п’ятниці, вів т.в.о. голови РДА Віктор Симканинець. Про підсумки соціально-економічного розвитку району за 9 місяців цього року інформувала начальник відділу економічного розвитку та торгівлі РДА Наталія Ковач. Вона наголосила, що діяльність адміністрації була спрямована на забезпечення ефективного функціонування сектору економіки, підвищення ефективності роботи органів виконавчої влади, підтримки пріоритетних сфер діяльності малого підприємництва, самодостатнього розвитку сільських громад.

За  даними  відділу  економічного розвитку та торгівлі РДА обсяг реалізації виробленої продукції збільшився на 8% у відповідності до аналогічного періоду минулого року і склав 97785,5 тис. грн. (або на 7247,6 тис. грн.). Збільшили реалізацію продукції на ПАТ «Закарпатський завод МО», ТОВ «Приборжавське заводоуправління будівельних матеріалів», ТОВ «К’Лен», ТОВ «Бієме Україна», ТОВ «А.М. Ітро», ТОВ «Лігніт».

У галузі сільського господарства зростання виробництва основних видів продукції тваринництва досягнуто у всіх категоріях господарств, а саме – м’яса на 109,9%, молока – 100% , яєць – 100,3 %. Збільшено чисельність поголів’я  ВРХ, свиней, овець, кіз, а також птиці у порівнянні з минулорічними показниками відповідно на 4,8, 0,2 2,2, 2 відсотки.

З 9 місяців в економіку району інвесторами вкладено 13,3 тис. дол. США прямих іноземних інвестицій. В цілому  потік інвестицій зменшився на 9,1 %. Причина – курсова різниця валют та закриття збанкрутілого підприємства ТзОВ «Базальт».

Обсяг роздрібного товарообороту офіційно зареєстрованих в органах статистики юридичних осіб за 1 півріччя цього року склав 158,5 млн. гривень, що більше на 8,8 % за аналогічний період минулого року у порівняльних цінах.

Говорила Наталія Ковач і про збільшення надходжень до бюджетів всіх рівнів. Так до них надійшло 47,7 млн. грн., що на 1,2 % більше аналогічного періоду минулого року. Надходження платежів, податків і зборів до місцевих бюджетів склали 22,1 млн. грн., що менше аналогічного періоду минулого року на 3,8%. Надходжень власних коштів до Пенсійного фонду становить 697,4 тис. грн., що більше плану на 14,5 %. Фактично, фінансовано потребу Пенсійного фонду з 9 місяців 2014 р. на 250035 тис. грн., що більше січня-вересня 2013 року на 6,6 %.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Симчик вела мову про підсумки виконання місцевих бюджетів району за 9 місяців ц.р.:

−За 9 місяців поточного року на території Іршавського району до бюджетів усіх рівнів мобілізовано податків, зборів (обов’язкових платежів) у сумі 47716,3 тис. грн., або більше на 1,3 % (599,2 тис. грн.) до рівня минулого року.

Надходження податків, зборів до загального фонду місцевих бюджетів району за звітній період склали 22055,3 тис. грн. що дало змогу забезпечити виконання уточненого плану на 102,4 % і залучити в дохід зведеного бюджету району більше плану на 511,4 тис. грн. Однак, в порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до місцевих бюджетів зменшилися на 3,8 %, або на 868,2 тис. грн. Найбільше зниження обсягу надходжень допущено по платі за землю (на 26,3%, або на 765,8 тис. грн.) та на 257,3 тис. грн. плати за розміщення тимчасово вільних коштів на депозити у фінустановах.

Виконання доходів загального фонду районного бюджету склало 103,2 %, що більше плану на 399 тис. грн. Із низових бюджетів району не забезпечено виконання планових показників у 10-и бюджетах. Невиконання по Іршавському місцевому бюджету склало 6,8 %, або 256,4 тис. грн., по Зарічанському – 25,3 %, по Греблянському – 12 %, Брідському – 7,6 %, Білківському – 5,7 %, Негрівському – 5 %, Лозянському – 4,8 %, Малораковецькому – 2,7 %, Броньківському – 1,1 %, Чорнопотіцькому – 0,9 %.

Такий стан негативно позначився на значеннях рейтингових показників, за якими оцінюється робота органу державної влади в розділі «державні фінанси», позаяк у минулому році по рівню виконання доходів загального фонду місцевих бюджетів до затверджених радами річних показників, район посідав 6-ту сходинку серед 18 адміністративних одиниць області.

У порівнянні з минулим роком темпи росту ПДФО знижено по 14 сільських бюджетах (більше половини).  Різке скорочення надходжень даного виду податку допущено у Греблянській, Ільницькій,  Брідській, Лозянській і інших сільрадах.

Рівень надходжень ПДФО багато в чому залежить від рівня середньомісячної зарплати на одного працюючого. За даними статистики заробітна плата на 1 працюючого в районі на 1 жовтня склала 2149 грн.,  а по області – 2664 грн. Розширення кола користувачів податковою соціальною пільгою, збереження робочих місць за працівниками у ряді підприємств які працюють у режимі неповного робочого дня або з неповним робочим тижнем, значна кількість суб’єктів підприємницької діяльності, які виплачують зарплату найманим працівникам у розмірі меншому за мінімальну зарплату (24%), поділ ставок у закладах бюджетної сфери району – це всі ті чинники, які впливають на рівень середньомісячної заробітної плати у районі.

Робочою групою РДА з питань легалізації виплати зарплати та зайнятості населення з початку року проведено 135 перевірок суб’єктів господарювання на предмет дотримання трудового законодавства.

В результаті перевірок, виявлено 82 особи які працювали без належного оформлення трудових відносин, із яких, із 58  уже  укладено та зареєстровано у центрі зайнятості трудові відносини.

Однак, результативність реалізації таких заходів не значна. Враховуючи і той факт, що питома вага працівників бюджетної сфери від загальної кількості працюючого населення в районі складає біля 70 %,  управління економіки РДА необхідно приділяти більше уваги питанням збільшення кількості робочих місць у виробничій сфері і сфері послуг, питанням роботи підприємств на повну потужність з режимом роботи повного робочого тижня. Керівникам закладів бюджетної сфери, особливо установ які фінансуються з районного бюджету продовжити роботу по упорядкуванню штатної чисельності та ліквідації неповної зайнятості.

А керівникам органів місцевого самоврядування слід  долучитися до спільних  дій робочої групи та податкової інспекції з питань незареєстрованої найманої праці у СПД та до легалізації діяльності громадян, які займаються ремонтом, покраскою автомобілів, виготовлення пам’ятників, кованих виробів тощо.

Про стан дотримання режиму споживання природного газу бюджетними установами та міською й сільськими радами інформував завідувач сектору будівництва та житолово-комунального господарства РДА Еміль Мартин.

На колегії порушено і ряд інших важливих питань, в яких взяли участь начальник управління соціального захисту населення РДА Василь Черепко, начальник управління державного казначейства в Іршавському районі Петро Горзов, заступник начальника державної податкової інспекції в районі Сергій Ігнатенко і начальник відділу охорони здоров’я РДА Сергій Караслай.

У роботі колегії взяв участь і виступив заступник голови районної ради Петро Добромільський.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар