Версія для друку Версія для друку

“ЗАГРАЙТЕ НАМ ГІМН … ”

Найбільш непосидючі із юних музикантів дитячого зразкового духового оркестру  Іршавської дитячої школи мистецтв вже посхапували ноти із п”юпітрів після завершення концерту, коли  поранені бійці запитали  їх диригента  Івана Івановича Кулу, а “Ще не  вмерла Україна “,  можете нам заграти?

— Звичайно…

Руки – на серцях. Сльози  — на очах. Слова Гімну України — на вустах.  На вустах у всіх: поранених, медперсоналу госпіталю, дорослих, що супроводжували дітей. Шевченківська зала у Мукачівському військовому шпиталі нібито наповнилася відлунням боїв на Донбасі,  пам”яттю про товаришів, яких військова бюрократія сіро “зашифрувала” двухсотими.

Це був апогей виступу, емоцій, того духовного єднання поколінь, жителів,  які стають громадянами держави, які починають відчувати себе  представниками нації.

Найперше починалося все із фінансової допомоги, яку педагогічний колектив школи  і учні зібрали земляку — пораненому бійцю на Східному  фронті, про що вже повідомляв  наш  часопис.У день святого архангела  архістратига Михаїла у Мукачево до поранених бійців приїхав десант юних музикантів під керівництвом директора дитячої школи мистецтв Олександра  Михайловича Рацина. Іршавчан зустрів заступник начальника госпіталя, майор Андрій Сінельник, якому для  бійців наші земляки передали кошти та коробки із цитрусовими.

— Наша поїздка,   як із концертом, так і з подарунками  пораненим на Донбасі закарпатцям відбулася не тільки завдяки фінансовій підтримці викладачів та їх учнів, але  й добродійників-іршавчан  Івана  Балеги, Олексія Марковича, Івана Карабиньоша,  Василя Миронюка і Юрія Юрини та відділу  освіти  і особисто т.в.о. голови РДА В.А.Симканинця, — говорить Олександр Михайлович.

Як завжди, неперевершеним модератором концертної програми зразкового духового оркестру був  традиційний конферансьє Юрій Юрійович Мельник.

Михайло БОРЖАВСЬКИЙ

Ваш отзыв

Ваш коментар