Версія для друку Версія для друку

ВОНИ ТАКИ ПОВІРИЛИ У СЕБЕ…

Наш район чи не один із перших у області почав проводити спартакіаду серед людей з обмеженими можливостями «Повір у себе», присвячену Міжнародному дню інвалідів. Засновником і організатором його проведення був відомий у минулому спортивний активіст Андрій Савко. Минулоріч його не стало. Тому пам’ять про нього учасники змагань вшанували хвилиною мовчання.

Зазвичай змагання проходили в Іршаві. Цьогоріч організатори спортивне дійство провели на базі Зарічанської ЗОШ І-ІІ ступенів. І в цьому є раціональне зерно. Про Заріччя – одне із найкрасивіших сіл району діти наслухалися чимало. Тепер на власні очі могли побачити місцеву школу, прекрасні світлі класи, кабінети, посмакувати смачними стравами в шкільній їдальні, які для них підготували кухарі Магдалина Костюк, Ганна Фірцак і Ольга Шанта.

Звання найкращого із таких видів спорту як шахи, шашки, стрибки з місця, настільного тенісу та кидання м’яча у корзину виборювали 68 учасників.

Перед початком турніру  гарного настрою всім додала юна співачка Любов Слісенко з Броньки. Із привітаннями виступили т.в.о. голови райдержадміністрації Віктор Симканинець, перший заступник голови РДА Михайло Полончак, заступник голови райради Петро Добромільський, директор Закарпатського обласного центру фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Андрій Чегіль, директор Зарічанської ЗОШ І-ІІ ступенів Віталій Собко, депутат райради Петро Король, голова районного товариства інвалідів Михайло Ісак, начальник управління соціального захисту населення РДА Василь Черепко та начальник відділу освіти РДА Єлизавета Яцканич.

Змагання проходили захоплююче, кожен учасник докладав силу і енергію для того, аби вибороти перемогу. Відчувалося, що багато з них уже бере участь у турнірі не вперше. Перше місце серед дівчат із кидання м’яча у корзину виборола Неля Лакатош із Нижнього Болотного, другою була Олена Черничко із Лукова, третє місце завоювала Тетяна Бровді із Броду. Серед юнаків не знали собі рівних Владислав Федорко із Загаття, Станіслав Керечанин із Лози і Павло Садварі із Іршави.

Наполеглива боротьба проходила також серед дівчат у стрибках із місця. Тут відзначилися Олена Черничко із Лукова, Тетяна Бровді із Броду і Вікторія Цогла із Загаття. Серед юнаків у цьому виді спорту вдало виступили Іван Максим із Горбка, Василь Мешко із Заріччя і Владислав Федорко із Загаття.

Шахи – гра для кмітливих. Тут не мали собі рівних Михайло Ластівка із Ільниці, Сергій Гуленко та Іван Матьола із Іршави, вони посіли відповідно першу, другу і третю сходинки. Серед дівчат у змаганнях із шашок перемогу святкували Надія Кривдик із Довгого, Світлана Чедрик з Іршави і Мирослава Капітан із Малої Розтоки. Серед юнаків із цього виду спорту відзначилися Михайло Вакар із Довгого, Василь Ціронко та Іван Ціронко з Ільниці.

Настільний теніс виявив своїх переможців. Ними стали Ольга Шевченко з Білок, друге і третє місце поділили між собою Любов Матішинець і Марина Ліхтер. Серед юнаків перемогу святкував Василь Корпош із Великої Розтоки. Друге місце виборов Петро Сак із Сільця. Третю сходинку зайняв Євген Митровці з Ільниці.

Переможці і призери змагань нагороджені грамотами, медалями, кубками та пам’ятними подарунками. А усі без винятку учасники турніру грошову винагороду та продуктові набори.

У проведенні районної спартакіади взяли участь райдержадміністрація, районна рада, місіонерське товариство «Блага вість», районна організація Товариства Червоного Хреста, Закарпатський обласний центр фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт», Зарічанська ЗОШ І-ІІ ступенів та підприємці Василь Брич з Ільниці, Юлія Семак і брати Василь та Іван Барни з Іршави.

Спартакіада «Повір у себе» проходить з метою підтримки у дітей-інвалідів цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних вад та їх реабілітації засобами фізичної культури і спорту. І змагання у Заріччі показали, що учасники змагань воістину вірять у себе, свої можливості. Для них фізичні обмеження – не перешкода. Кожен з них проявив величезне прагнення, наполегливість і цілеспрямованість подолати власну неміч. Водночас вони мали можливість поспілкуватися один з одним, розповісти про себе, свої плани. Бо головне у стосунках – особистість, а не фізичні показники.

Василь Шкіря

Ваш отзыв

Ваш коментар