- Нове життя - https://nz-ir.com -

І знову перемога

На початку жовтня у Києві проходив фінальний етап Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учнів 6-8 класів. В чотирьох номінаціях «Рекреація», «Біота», «Екологія», «Господарське використання» захищали свої роботи близько 100 учасників з різних куточків України. Із Закарпаття було 3 учасників, серед них і учениця 8 класу Осійської ЗОШ I – III ст. Юріна Марія.
Маріка Юріна в номінації «Рекреація» представляла роботу «Гірська річка Синявка – об’єкт рекреації». Захист робіт проходив у вигляді наукової дискусії. Учасники представляли презентацію про свою роботу, повинні були правильно відповісти на запитання журі та інших учасників, а також правильно ставити запитання іншим учасникам по їхніх роботах. Всі роботи були цікавими і змістовними, але як показав результат «Гірська річка Синявка – об’єкт рекреації» була найкращою в номінації «Рекреація». Маріка Юріна – зайняла почесне перше місце і отримала диплом першого ступеня з підписом Президента Національної Академії Наук України Б.Є.Патона і Президента Малої Академії Наук України С.О. Довгого.
Як розповідає учасниця, хвилювань було чимало. Після захисту в кожній номінації було оголошено переможців конкурсу, та вже на наступний день всі 4 переможців представляли свої роботи перед всіма учасниками, тобто показували за що отримали перше місце. Але найбільш за все, завдячує своєму науковому керівнику – Митровцій Любові Василівні, вчителю біології Осійської ЗОШ I–III ст., керівнику гуртка «Біологія» МАН.
Найприємніше – це урочисте нагородження. Маріка Юріна розповідає: «Всім переможцям вручав призи почесний Президент Малої академії наук Станіслав Довгий, і особисто мені сказав: «Маріє, робота просто чудова, молодець, продовжуй і далі працювати, чекаємо на тебе наступного року», а також кожен мав можливість з ним сфотографуватися». За перше місце наша учасниця отримала – планшет Lenovo, хто мав друге місце отримали – смартфони Lenovo, а за третє місце цінні книги.
Також Міністерство освіти разом із Національною академією наук і Малою академією наук України випустило збірку, де є робота і нашої учасниці про Синявку.
Юні науковці із Закарпаття повернулися щасливими, адже в них з’явився стимул і надалі старатися. Із трьох учасників – двоє отримали призові місця – це Юріна Марія 1 – е місце та Анастасія Ковач із Берегова у номінації «Біота» отримала 2 – е місце.
До речі, це не перша перемога М. Юріни, у травні 2013 вона, тоді учениця 6 класу, брала участь у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу з природознавства «Юний дослідник» і мала 3 місце за захист дослідницько-експериментальної роботи
Марія Юріна, Любов Митровцій