Версія для друку Версія для друку

ГІМНАЗІЙНА БІБЛІОТЕКА: ДВЕРІ В МАЙБУТНЄ

У жовтні цього року в Іршавській гімназії в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек було проведено місячник «Гімназійна бібліотека: двері в майбутнє».
Роль шкільної бібліотеки в освіті загальновідома. Є безліч доказів того, що використання книжкової скарбниці сприяє підвищенню ефективності навчання і виховання учнів, їх успішності. Щоб бути повноправними творцями й учасниками суспільного життя, школярі повинні навчитися використовувати інформацію, набуті знання творчо.
З цією метою бібліотекарем гімназії Артиш Іванною Степанівною було передбачено чимало різноманітних масових заходів.
Учні-активісти поінформували учнів навчального закладу про офіційне відкриття місячника, план роботи.
Протягом першого тижня жовтня бібліотекарем були проведені бібліотечні уроки для учнів початкової ланки на теми: «Книга – твій порадник», «Книга – вірний і добрий друг», «Книга знає все». Такі уроки допомогли учням зрозуміти й усвідомити, що й справді без книги людина нічого не може пізнати, без неї не обійтись.
Також цього тижня були проведені конкурси на найкращу книжкову закладинку для учнів 1-2 класів ЗОШ та конкурс на кращий малюнок улюбленого книжкового героя (для учнів 3-4 класів ЗОШ).
Учні із задоволенням малювали своїх улюблених казкових героїв та виготовляли власноруч пречудові закладини для книжок. Переможці були нагороджені подарунками.
Вихователі групи продовженого дня Добромільська Е. І. та Петрішко Н. В. провели цікаві й захоплюючі відкриті виховні заходи на теми: «Її величність книга», «Книга – твій друг».
Іршавська гімназія тісно співпрацює з працівниками районної центральної дитячої бібліотеки Жабко О. І., Ваш М. В., Гресько М. І., які під час бібліотечного місячника провели з учнями бесіди про значення книги в житті людини, бібліографічний огляд періодичних видань, чудовий бібліотечний урок для учнів 1-4 класів ЗОШ було організовано екскурсію в РЦДБ, а також їх було посвячено в читачі гімназійної бібліотеки і вручено посвідчення читача, символічний ключ від бібліотеки.
Всі діти пообіцяли, що будуть постійними читачами обох бібліотек.
Під кінець проведення місячника шкільних бібліотек бібліотекарем І. С. Артиш проведено рейд-перевірку підручників «Книга – твоє обличчя», яка показала, що учні дбають про книги, бережуть їх.
За час проведення місячника шкільних бібліотек всі класні керівники мали чудову нагоду провести виховні години на теми: «Книга – дивовижний сад, будинок життя та мудрості», «Шкільні бібліотеки: двері в майбутнє», також бібліотекарем було проведено урок-бесіду для учнів початкової ланки на тему: «Книжчина лікарня».
На закінчення цього місячника учні 7 (11 класу) мали можливість один день відчути себе в ролі бібліотекаря, тобто в бібліотеці відбувся День самоврядування. Цей день дуже сподобався учням.

Ярослава Ваш,
заступник директора з
виховної роботи Іршавської гімназії

Ваш отзыв

Ваш коментар