Версія для друку Версія для друку

Депутати порушили питання доріг та вивезення сміття із населених пунктів, а також прийняли ряд важливих рішень

Днями автору цих рядків довелося побувати у населених пунктах Мукачівського та Виноградівського районів. Там дороги впорядковані, а у нас усе навпаки. Одні ями і вибоїни. Водночас іршавчани запримітили: у нас якщо і проводиться ремонт, то здебільшого в осінньо-зимовий період, коли ефект з того, як кіт наплакав.
Напевно, тому депутати райради й розпочали сесію із порушення цієї проблеми. Передувало цьому рішення бюджетної комісії та перекриття дороги в Кушниці. На ділянках між Довгим і Приборжавським, Довгим і Кушницею, аж до виїзду на Керецькі їзда скоріше нагадує «фігурне водіння». Не краща ситуація і в напрямку Довге – Липецька Поляна, Білки – Малий Раковець, Кам‘янське, Загаття. Давно настав час провести реконструкцію доріг: ями часто бувають глибиною 15-25 сантиметрів. А при проведенні усіх видів ремонтів слід дотримуватися нормативних вимог. Звісно, для цього потрібні значні кошти, а саме їх уже роками не вистачає. Чому така ситуація склалася у нашому районі? Чому область не приділяє увагу впорядкуванню доріг, не виділяє кошти на їх ремонти? Відповідь на це питання мав дати заступник начальника служби автомобільних доріг у Закарпатській області Василь Заєць, якого було запрошено на сесію. Свій виступ він розпочав із наведення цифр і фактів, але така відповідь депутатів райради не задовольняла. Особливо багато критичних слів про роботу відомства сказали депутат Михайло Ісак та Лисичівський сільський голова Ярослав Пальок. Усіх присутніх на сесії цікавило одне питання: коли нарешті філія «Іршавський райавтодор» візьметься за ремонт доріг? Конкретну відповідь вони так і не почули. Тому одноголосно роботу дорожників визнано незадовільною
Уже традиційно перед початком сесії районної ради проходить засідання президії. Члени президії висловилися за те, щоб призначення завідуючих відділень райлікарні погоджували на сесії райради. Пов‘язано це з тим, що на ці посади мають призначатися чесні, відповідальні люди, які не тільки дорожать клятвою Гіппократа, а й добрі менеджери. Окремі завідуючі майже не звертають увагу на те, в яких умовах лікуються хворі, до нього самого навіть в кабінет неприємно зайти. У палатах і коридорах немає світла. Скаржаться хворі і на те, що ліки треба купувати за власні кошти. А цьогоріч держава виділила на ці потреби 3, 9 млн. грн.. Начальник відділу охорони здоров’я РДА Сергій Караслай просив відтермінувати це питання до наступної сесії.
Більші вимоги ставилися і до тих, хто виграє тендер на харчування школярів. У багатьох школах України підприємці беруть під свою опіку круглих сиріт: не просто безоплатно їх харчують, а й забезпечують взуттям, одягом, допомагають придбати книги. Чому б це не практикувати у нас в районі.
Із ініціативи районної ради у держустановах проводитиметься день відкритих дверей, куди запрошуватимуться школярі. Така практика теж започаткована в багатьох містах країни. Нехай би учні ознайомилися із роботою органів влади, міліції, прокуратури, суду, тоді б і ставлення до життя у них змінилося.
Не менш важливе значення має і вивезення твердих побутових відходів у населених пунктах району. Із цього приводу на сесію райради було запрошено одного з керівників ТзОВ «Еко Ір» Івана Бровдія. Він зазначив, що підприємство обслуговує 26 населених пунктів району. Розповів про проблеми, які доводиться вирішувати. Заступник голови райради Петро Добромільський поставив І. Бровдію запитання: «Коли в Іршаві буде переробне підприємство?» (це одне з інвестиційних зобов’язань ТзОВ). На що той відповів, що все впирається у документацію. Екологічну експертизу проект пройшов. Тепер він знаходиться в ДП «Укрдержбудекспертиза» в Закарпатській області. Після позитивного висновку експертизи буде подана документація на дозвіл на будівництво. Для спорудження сміттєпереробного заводу знадобиться усього три місяці. Там буде залучено до роботи до 30 чоловік. Проблема ще і в тому, що це пілотний проект у Закарпатській області. Тому і вимоги до нього великі. Голова райради Іван Савко висловився за те, щоб прискорити ці роботи, адже мова про його будівництво ведеться із 2012 року.
Депутати райради порушили ще одне із важливих питань, яке стосується багатьох. Це встановлення справедливих розмірів заробітних плат та соціальних категорій найвразливішої категорії населення пенсіонерів і прийняли відповідне звернення до Президента України, Верховної Ради України і Кабінету Міністрів України.
За клопотанням відділу освіти райдержадміністрації та у відповідності до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» і «Про освіту» погоджено призначення директорів: Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею Юліана Меренича, Ільницької загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Тетяну Олексій, Малораковецької ЗОШ І-ІІ ступенів Оксану Савко і Великораковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Віру Поляк.
На сесії райради розглянуто ряд інших важливих питань. Зокрема, «Про внесення змін у рішення районної ради» від 23.04.2014 р. №348 «Про Програму створення та функціонування центру надання адміністративних послуг у Іршавському районі на 2013-2017 роки», «Про внесення змін до рішення районної ради від 16 квітня 2014 року №452 «Про уточнення обсягів районного бюджету на 2014 рік, затверджених рішенням районної ради від 3 лютого 2014 року №427 «Про районний бюджет на 2014 рік» (із змінами від 16 квітня, 12 червня 2014 року, 5 вересня 2014 року), «Про проведення аукціонів із відчуження об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, міста району», «Про звернення до Закарпатської обласної ради та державної адміністрації вузькоколійної залізниці» та ін..
Заяви, повідомлення і депутатські запити на сесії озвучив керуючий справами районної ради Євген Свириденко. Зокрема, було оприлюднено заяву депутата райради Миколи Сочки про складання своїх повноважень, яку задовільнено.
У обговоренні важливих питань активну участь взяли депутати Василь Павлище, Василь Павлюк, Юрій Фельцан, Сергій Караслай, Іван Клим, Михайло Менчук, Петро Король.
На сесії представлено т.в.о. голови райдержадміністрації Віктора Андрійовича Симканинця. Із призначенням на посаду його привітав голова райради Іван Савко.
Віктор Симканинець також виступив перед присутніми у залі. Він висловився за тісну співпрацю із депутатським корпусом райради.
Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар